רבים מתושבי ראשון לציון מתניידים באופנועים ואופניים. אנחנו רוצים להאמין שרובם שומרי חוק ורוכבים עם קסדה, וכאן נשאלת השאלה: מה עושים עם הקסדה לאחר שחונים/קושרים את הרכב הדו גלגלי ויוצאים לעבודה, ללימודים או לסידורים? 

 סגן ראש העירייה, איתן שלום, וחברת מועצת העירייה, יפעת מאירוביץ יפת, מהתנועה החברתית הירוקה, חשבו על זה והעלו הצעה. ליד מתקני החנייה לאופנועים, קטנועים ואופניים, יוצבו גם ארונות מיוחדים לאחסון הקסדות והחפצים הנילווים של בעלי הרכב הדו גלגלי. זאת כמובן בתוספת ניכרת של תחנות חנייה לרוכבים.

משאירים את הקסדה | צילום יח"צ

לדברי שלום ומאירוביץ יפת הצעה זו אמורה לשנות את פני העיר, ולשפר את חיי התושבים בכלל ורוכבי האופנים, אופנועים וקטנועים בפרט, שלא ייאלצו עוד להסחב עם הציוד מחשש גניבות מתא האחסון באופנוע. 

השניים מוסיפים כי ההצעה נובעת מצורך אדיר במקומות חניה לאופנועים וקטנועים בראשון לציון. "בכל רחבי העיר אפשר לראות קטנועים ואופנועים שחונים על המדרכות, ולעיתים אפילו תופסים חניות של רכבים", הם מסבירים, ומוסיפים: "ברוב המקרים הם פשוט נזקקים לעמודים ומתקנים עירוניים ייעודיים לצורך קשירתם על מנת למנוע גניבות".

הצעתם היא שהעירייה תתקין מתקנים כאלה בצירים ראשיים בעיר ובמקומות נוספים בהם קיימת בעיית חניה לרכבים דו גלגליים. בנוסף, העירייה (במסגרת רישוי עסקים) והועדה לתכנון ובנייה יציבו תנאי לקבלת רישיון של הקמת מתקנים אלה באזורים מסחריים כגון קניונים, מרכזים מסחריים וכו'.

סגן ראש העירייה איתן שלום: "ראשון לציון שהיא מהערים המתקדמות בארץ, וצריכה להקל כמה שיותר על אלו שמשתמשים בכלי רכב ירוקים, כולל הבטחת ציודם האישי. מה שהולך מצוין בעולם יהיה בקרוב גם אצלנו. בעיקר כשבקרוב מאוד יתחילו כאן את השימוש באופניים שיתופיים".