יסמין וינטה ז"ל. צילום: דוברות המשטרה

השבוע הוגש כתב אישום נגד הסייעת אינה סקיבנקו, המואשמת בהריגת הפעוטה יסמין וינטה בת השנה וחודשיים בפעוטון בפתח תקווה. בעקבות מותה וחשיפת מקרי אלימות דומים בגני ילדים ופעוטונים בארץ, קוראים הורים רבים להגברת הפיקוח.

מידע שהגיע לידי 'מיינט ראשון' מלמד שבעיריית ראשון לציון שוקלים ברצינות התקנת מצלמות אבטחה בגני הילדים ובצהרונים. אם המהלך ייושם תהיה ראשל"צ העיר הראשונה בישראל שתעשה זאת. 

כתב האישום החמור שהוגש השבוע לבית המשפט המחוזי בלוד נגד הסייעת מפתח תקווה, מלמד שלמותה של התינוקת יסמין וינטה קדמו אירועי אלימות נוספים. ב

כתב האישום היא מואשמת בסעיף הריגה ובהתעללות בתינוקות שונים בשמונה הזדמנויות שונות בגן, בכך שהטיחה אותם בחוזקה לעבר הרצפה וזרקה תינוקות בכוח לתוך הטרמפולינות. חוות דעת פתולוגית שצורפה לכתב האישום קבעה כי מותה של וינטה נגרם מחנק. 

בעקבות האירוע הנורא נערכו השבוע הפגנות הורים במספר מוקדים בארץ, ובהן קראו לרשויות להתערב ולהגביר את הפיקוח. 

כעת נראה שעיריית ראשון לציון עשויה להיות הראשונה שתרים את הכפפה. גורם בעירייה מספר שבימים אלה בוחנת העירייה ברצינות את האפשרות להוציא את מהלך המצלמות לפועל. יש לציין שכיום ראשון לציון נחשבת לחלוצה בתחום מצלמות האבטחה וברחבי העיר מוצבים למעלה מאלף מצלמות המסייעות למיגור פשיעה ולאיתור עבריינים.

על כך מוסיף הבוקר ראש העירייה, דב צור, שכתב בחשבונו ברשת החברתית כי הוא שוקל התקנת מצלמות לפיקוח על מעונות החברה העירונית וכן פיתוח כללים ותו תקן עבור מעונות בבעלות פרטית בעיר.