צילום אילוסטרציה: Shutterstock

         

באוגוסט האחרון הוגש כתב אישום נגד תושב העיר (56) שעובד כקב"ט מוסדות חינוך. לפי כתב האישום, ב-1 לאוגוסט 2018 החזיק במחשב הנייח בביתו 951 סרטונים וכ-3237 תמונות, ובהם תוכן פדופילי. בנוסף נטען שהחזיק בדיסק קשיח נשלף כ-1030 סרטונים וקרוב ל-30 אלף תמונות.

לפי כתב האישום, בסרטונים ובתמונות נצפים, בין השאר, קטינים וקטינות בעירום, ובמהלך אינטראקציות מיניות. כאשר שמות קבצי הסרטונים, כוללים את גילאי הקטינים, מוצאם ותקציר המוצג בהם. על כך הואשם בהחזקת פרסום תועבה.

בסעיף שני בכתב האישום נטען שבמהלך 2017 העביר באמצעות תוכנת שיתוף (emule) לאחרים סרטונים ותמונות בעלי אופי מיני פדופילי. על כך הואשם בפרסום חומר תועבה אסור.

בתשובה לאישום הראשון הודה הנאשם בהחזקת חומרים בעלי אופי פדופילי, והודה שהשתמש באינטרנט כדי להוריד חומרים בעלי אופי דומה. אך הכחיש את הכמות שנטען שהייתה ברשותו כמו גם את הטענה שהעביר או היה מודע להעברת קבצים ממנו לאחרים.

אמש (ג') הוכרע דינו בבית המשפט השלום בראשון לציון. 

השופט, עמית מיכליס, סקר את כל חומר הראיות, וציין שאכן נמצאו אלפי סרטונים ותמונות ברשות הנאשם, כאשר רוב שמות הקבצים מציינים מפורשות את גיל הקטינים והמתרחש בקובץ, ונתן דוגמאות קשות לעיכול. בין השאר ציין השופט שלצורך בדיקת התכנים עבר על חלק מהקבצים כאשר בשניים מתוכם הופיעה ילדה בת 9 וילדה בת 4.

בנוסף התייחס השופט לתכנים שהתגלו במכשיר הטלפון של הנאשם, ובהם נראו כמאה תמונות של ילדות, שחלקן נראות על פניו כתמונות שצולמו במצלמה בקרבת או בתוך בית ספר.

חמור לגלות, שלפי תיק החקירה, כפי שציין השופט, הנאשם הודה כי נהג לצלם במשך חודשים ילדות קטנות במהלך עבודותו כקב"ט מוסדות חינוך בעיריית ראשון לציון. לגבי תמונות אלה פסק השופט, שהימצאותן במכשיר הטלפון של מי שמעיד על עצמו שהוא נמשך לקטינות, הינו מטריד, אך אין די בהן כדי לבסס חשד של החזקת חומר תועבה.

לסיכום פסק השופט, שאדם המחזיק חומר תועבה בתוך תיקיית שיתוף הופך ברגע הגעת החומר למחשבו למפיץ של התוכן האסור, והרשיע את הנאשם בשני סעיפי האישום.