פסולת בניין בפתח גן ילדים | צילום אביחי גלבר

       

תושבים בשכונת קריית ראשון מתלוננים על מפגע מסוכן של חומרי פסולת ובניין שניצב ימים רבים בפתח גן הילדים ברחוב המרגנית. לדבריהם, למרות התראות חוזרות לעירייה, הפסולת לא פונתה, ומרגיז מכל: מי שאחראית לטענתם על הנחת הפסולת הם עובדי עירייה. 

אחד התושבים, רענן שליו, מספר שהפסולת מונחת בכניסה לגן מאז יום שלישי האחרון, מתאר ערימה גדולה של פסולת בניין, ומסביר שמדובר בסכנה לילדי הגן ותושבי האזור.

"העירייה מבצעת שיפוץ מקיף בגן ובחצר וכל הציוד שמוחלף וכולל צמיגים, משטחי גומי ודשא סינתטי, אבנים משתלבות ישנות ושאריות עץ, מתכת ופלסטיק שהיו חלק ממתקני הגן, נזרקו לרחוב", אומר שליו. "פרט למפגע סביבתי שעלול לגרום לנזק חמור אם לדוגמא תפרוץ שריפה או מישהו יחליט כמעשה קונדס להצית את הערימה, זה פשוט מסוכן לעוברי אורח וביניהם לא מעט ילדים".

תושבים אחרים בשכונה, המתגוררים בקרבת הגן , טוענים כי ביצעו מספר שיחות עם המוקד העירוני בדרישה לטפל במפגע אולם לדבריהם לא זכו לכל מענה.

"מה שתמוה הוא שערימת פסולת בניין דומה שהוציא אדם פרטי ששיפץ את הבית שלו בקרבת מקום גרמה לכך שלמקום הוזעקו אנשי הסיירת הירוקה של העירייה שכמובן נתנו דו"ח וקנס למוציא האשפה", אומר תושב הרחוב, אביחי גלבר.

עוד מוסיף גלבר: "בעוד הפסולת מאותו שיפוץ פונתה תוך כמה שעות, הפסולת מהגן עומדת בחוץ כבר שבוע, אבל כנראה שבגלל שמדובר בקבלן של העירייה אז זה מותר".

מעיריית ראשון לציון נמסר בתגובה: "העירייה פנה אל הקבלן המשפץ והביאה לסילוק מיידי של חלק מהפסולת, כך שיתאפשר מעבר בטוח ולא תישקף סכנה בטיחותית. במקביל, הקבלן חוייב להעמיד במקום מכולה לפינוי פסולת בניין, אשר פונתה עם סיום העבודה".