מתפללים בבית כנסת. תמונת המחשה: ShutterStock

    

זוג דיירים מראשון לציון הגיש תביעה כנגד עמותת בית הכנסת ליוצאי עדות מצרים, לאחר שלטענתם הפכו המתפללים את חצר המבנה למקום לקיום אירועים ופעילויות לילדים. לטענת הדיירים, הרעש הפך את חייהם לבלתי נסבלים.

בשכונת רמת אליהו פועל מזה שנים בית הכנסת. בדירה סמוכה אליו מתגורר הזוג ועימם אמה של האישה, ניצולת שואה בת 97. לטענת הזוג, מעשיה של עמותת בית הכנסת הפכו את חייהם לאחרונה לקשים במיוחד. זאת לאחר שהחלו לקיים בחצר במהלך השבוע אירועים שונים כמו חתונות, בריתות והילולות. לדברי בני הזוג חלק מהאירועים נערכים לעתים עד לשעות הקטנות של הלילה.

לטענת השכנים, תדירות האירועים הפכה לגבוהה, עד כדי כך שבתקופת הקיץ נערכים גם שישה אירועים בשבוע אחד.

כמו כן, מספרים הדיירים, בית הכנסת הפך לחצר משחקים של ילדי בית הכנסת, אשר מגיעים לשם כמעט מדי יום, משחקים בכדור ומרעישים בעוצמות גבוהות. גם פעילויות דתיות שונות עבור הילדים כמו מסיבת פורים או מועדים אחרים מתרחשות בחצר וגורמות ללכלוך ורעש.

לדברי הדיירים, למרות בקשות חוזורת ונשנות לשקט, הם לא נענים וממשיכים לסבול ואף ספגו איומים וקללות במידה וימשיכו להתלונן. בעקבות כל אלו החליטו הדיירים להגיש תביעה נגד עמותת בית הכנסת בסך 200 אלף שקל ודרישה מבית המשפט להורות לעמותה לחדול ממעשיה.