צילום: ShutterStock    

מדד מדלן המבוסס על ציוני הבגרויות, מבחני המיצ"ב ונתונים נוספים על אקלים בית הספר, חושף את רשימת בתי הספר הטובים ביותר בעיר. לפי הטבלה, ניצבת ראשון לציון במקום השלישי מתוך 14 הערים הגדולות, עם מדד של 68, כאשר הממוצע הארצי עומד על 55.

 אתר מדלן שפרסם את הנתונים, חושף גם נתונים לגבי כל בית ספר בכל יישוב. ניתן לראות את התפלגות הציונים, ההישגים וגם את נתוני אקלים בית הספר, עליו נשאלים התלמידים בבחינות המיצ"ב. 

בעירייה מדווחים שהנתון המחמיא הינו גושפנקא נוספת לזינוק של ראשון לציון בתחום החינוך, בין היתר אחוז הזכאות לבגרות שזינק ביותר מ-15% בתשע שנים. בעירייה מציינים גם את הירידה בתחום הנשירה ממערכת החינוך, העומד כעת על 0.65% בלבד, ומוסיפים את העלייה בכמות התלמידים שנגשו לחמש יחידות מתמטיקה. בשנה האחרונה 25% מתלמידי י"ב נבחנים בחמש יחידות מתמטיקה, לעומת 17% בשנה שעברה.

בית הספר המוביל בעיר. בית הספר האנתרופולוגי אשלים | צילום: אבי מועלם

שני בתי ספר מובילים את רשימת בתי הספר המדורגים כטובים ביותר בעיר והם 'נאות אשלים אנתרופולוגי' ו'ידלין' עם ציון 97, כאשר הישגי התלמידים באופן יחסי לכלל בתי הספר באחוזונים הממוצעים עומדים על 100 מתמטיקה 90 אנגלית 100 עברית. בראש רשימת התיכונים נמצאת 'אולפנת ראשון לציון' עם דירוג 85 המבוסס בעיקר על נתוני מבחני הבגרות.

זו רשימת בתי הספר היסודיים המדורגים כטובים ביותר בעיר: 

'נאות אשלים אנתרופולוגי' ו'ידלין' בדירוג 97

'באר'י, 'הדרים', 'נוה דקלים' ו'נגבה' בדירוג 93

'אתרים', 'אשכולות' ו'אביבים' בדירוג 90

'רננים', 'שקמה' ו'מרחבים' בדירוג 87

בסוף טבלת הדירוג ניתן למצוא את 'חקלאי נחלת יהודה' בדירוג 15, ו'נוה חוף' בדירוג 20.

נתונים נוספים מתוך הטבלה מלמדים כי בבית ספר 'שלמון' שדורג עם מדד 40, דיווחו 50% מצוות המורים על שחיקה, בבית ספר 'רוזן' שדורג עם מדד 60, דיווחו 21% שקיבלו בעיטה או אגרוף בחודש האחרון, ובבית ספר 'רעות' שדורג במדד 67 דיווחו 63% מהמורים על שחיקה ו-23% מהתלמידים דיווחו על בעיטה או אגרוף.

בתי הספר המדורגים כטובים ביותר בראשון לציון | צילום מסך

שלושת בתי הספר התיכוניים שדורגו במקומות הגבוהים:

'אולפנת ראשון לציון' עם 87 ואחריה מקיף ג' 'עמית' בדירוג 80, והגימנסיה הריאלית ע"ש קררי עם 79. 

לנתוני המיצ"ב המלאים ניתן להיכנס לאתר משרד החינוך בקישור הבא