כך זה ייראה. הבייק פארק החדש.| הדמיות: V5 אדריכלים

רוכבי האופניים בראשון לציון יכולים להתחיל להתכונן. בעירייה מדווחים שאם הכל ילך חלק, בעוד כשנה וחצי יפתח מתחם הבייק פארק החדש במערב העיר. המתחם צפוי לכלול רמפות ואמבטיית בטון, שתקים החברה הכלכלית, ומתוכנן על ידי חברת Soulparks הספרדית, המתמחה בתכנון פארקים לפעילות ספורט אקטיבי.

הפארק החדש שצפוי לקום במערב העיר, צמוד למכללה למנהל, יהיה השני בעיר, אחרי מתחם הסקייט פארק בדרום מרכז העיר, שהפך לפופולארי במיוחד עבור צעירי העיר, ונמנה על אחד מאתרי הבילוי הפתוחים עד שעות הלילה הקטנות בחופשות מבית הספר.

מתחם הבייק פארק החדש | הדמיות: V5 אדריכלים

המתחם החדש ישתרע על שטח של 2700 מ"ר ולצידו מבנה בן שני קומות של אגף הנוער והצעירים שיכיל משרדים, חדרי פעילויות וחוגים בתחומי האקסטרים והמוסיקה ואולם מופעים. סך הכל יושקעו כ-16 מיליון שקלים בפרויקט, שיצא לדרך בתחילת 2019 ויסתיים בתוך שנה.

מנכ"ל החברה הכלכלית, ניצן פלג, מציין כי הקמה של סקייטפארקים ובייקפארקים בארץ מעידה על מגמה כלל עולמית של קבלת תופעה שזכתה ללגיטימציה רק בשנים האחרונות. הקמות פארקים ייעודיים לגולשים ורוכבים נועדו להפנות את הסקייטרים מהרחוב למקומות בטוחים ומוגנים יותר וכן ניסיון למנוע נזק לחלקי מבנים המשמשים כיום לגלישה ורכיבה. על החברה שגויסה למשימה אמר ניצן כי היתרון המובהק שלהם כרוכבים מקצועיים הוא לדעת להימנע מבעיות בתכנון ולהגיע לתוצאות איכותיות בשלבי הביצוע.

העבודות יחלו בקרב | הדמיות: V5 אדריכלים