המחשה: אבי מועלם

   

צעיר מראשון לציון מואשם כי היכה ואיים על מוכר במכולת שכונתית כיוון שלא אהב את העובדה שהוא משרת גם לקוחות ערבים. הגבר התוקף המשיך לשתולל בחנות גם אחרי שהוזעקה משטרה ותקף שוטר שניסה לעצור אותו. בשבוע שעבר הוגש נגדו כתב אישום בגין עבירות אלימות.

על פי כתב האישום, בשעות אחר הצהריים לפני כשבועיים הגיע הצעיר, בן 26, לחנות מכולת שכונתית בלוד, והחל לאיים על שני מוכרים שהיו במקום באותה העת שאם הוא יבחין בהם מוכרים את מרכולתם לקונים ערבים הוא יחתוך אותם.

כעבור מספר דקות, שלף הגבר סיגריה מכיסו והדליק אותה בחנות המכולת, אז ביקשו ממנו שני המוכרים שייצא החוצה ולא יעשן בתוך החנות. בשלב זה נטל הגבר את קופת הצדקה שהיתה מונחת על הדלפק והשליך אותה בחוזקה אל עבר המוכרים. השניים הצליחו לחמוק מפגיעת החפץ הכבד אולם אישה שעמדה בסמוך נפגעה בראשה.

האישה מיהרה לעזוב את החנות ולהזעיק את המשטרה. בינתיים יצא הגבר מהחנות והחל לשוחח איתה, אז ענתה לו האישה כי היא אינה מעוניינת לשוחח איתו אחרי שתקף אותה והוסיפה כי הוא אינו גבר מאחר שהוא מרביץ לאישה. הצעיר הניח לאישה ושב אל החנות תוך שהוא מאיים על המוכרים כי בכוונתו לשוב אל המקום ולהרוג את כולם, והוסיף הערות גנאי שהתייחסו למוצאם הבוכרי של בעלי החנות.

דקות ספורות לאחר מכן הגיע למקום שוטר ודרש מהצעיר להזדהות. בתגובה שלף הצעיר סכין מכיסו וניסה לתקוף באמצעותה את השוטר, אך זה הצליח להשתלט עליו בתום מאבק קצר ולאזוק אותו. כתוצאה מהמאבק נפצע השוטר בידו ונאלץ להתפנות לבית החולים לקבלת טיפול רפואי.

במהלך החקירה המשיך הגבר בהתנהגותו האלימה ואיים על השוטרים שיפגע בהם. בשבוע שעבר הוגש כתב אישום נגד הגבר בגין כמה עבירות אלימות. במהלך הדיון הודה הגבר במיוחס לו, אך הכחיש את תקיפת השוטר.