צילום אילוסטרציה: אבי מועלם

תושב ראשון לציון הגיש תביעה נגד החברה העירונית לביטחון בטענה שפקחיה רשמו לו במשך שנים דוחות מסיבות לא ענייניות. לדבריו, ברחוב שבו הוא גר ישנו הסכם פנימי מול העירייה שניתן להחנות את הרכב על המדרכה בשל הצפיפות, אך למרות זאת הוא נקנס.

לטענת התושב המתגורר ברחוב וולפסון, מדובר ברחוב צר מאוד שבו חונים רכבים משני צדי הכביש, מה שמקשה על תנועת רכבים ואינו מאפשר תנועת משאיות בכלל. לטענת התובע, בשל רוחבו הצר של הכביש, הוחלט מול העירייה על הסכם שבשתיקה שהדיירים יוכלו להחנות את רכביהם עם שני גלגלים על המדרכה.

לדבריו, במשך שנים רבות חנו דיירי הרחוב באופן זה ופקחים שהיו במקום לא חילקו קנסות מתוך הבנה של הבעיה. למרות זאת, יום בהיר אחד גילו דיירי הרחוב על שמשות רכביהם דוחות על חניה לא חוקית שניתנו על ידי פקחי החברה לביטחון. כאשר ניסו לברר מדוע הוחלט לפתע לרשום להם דוחות הם נענו כי מדובר באיסור וכי עליהם לשלם את הקנסות על עבירות החניה.

בעקבות זאת, טוען התובע, התושבים ניהלו מאבק מול העירייה ונציגיה הודו כי אכן ישנה בעיה לאפשר חניה רגילה ואין מנוס מחניה עם שני גלגלים על המדרכה ובשנת 2013 אושר שוב להחנות את הרכבים באופן זה.

אלא שלמרות ההבנות, לפני כמה חודשים שוב החליטו לטענתו בחברה לביטחון לרשום דוחות לדיירים שחנו עם שני גלגלים על המדרכה. התושב הגיש ערעור לעירייה וביקש לבטל את הדוחות שניתנו לו על סמך הסכמים מול העירייה, אך בחברה לביטחון סירבו לבטלם. בעקבות זאת הוא החליט להגיש תביעה נגד החברה לביטחון על עשרה דוחות שניתנו לו ועל עוגמת נפש בסך של 7,500 שקל.

מהעירייה נמסר: "מדובר בתושב שמסרב לשלם דוחות מהשנים 2012-2016 ומצוי בהליכי גבייה. לאחר שכל טענותיו לא התקבלו, הוא מנסה להכליל את עניינו על כל תושבי השכונה החונים כחוק. ראשית, לרכבו של התושב יש תו איזור 4 והוא חונה באיזור 2. שנית, הדוחות לא נרשמו רק על חנייה של שני גלגלים אלא על חנייה החוסמת את המדרכה באופן שמסכן הולכי רגל הנאלצים לרדת לכביש. כשכתב התביעה יתקבל נלמד אותו ונגיב בהתאם".