אגם הסופרלנד ואגם הנקיק במערב ראשון לציון נחשבים יחד לאחת מפנינות הטבע היפות במרכז הארץ, אבל יש להם תכלית עיקרית והיא אגירת מי הגשמים ושימושם בהשקיית פארקים וגינות ציבוריות בעיר.

כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

תאגיד המים מני"ב האחראי בין היתר על טיפול עירוני במערכת הניקוז, מתפעל אגמים אלה המהווים "מתקנים הנדסיים". מי הגשמים מועברים מאגם הסופרלנד לאגם הנקיק על ידי משאבות תאגיד המים מני"ב הנמצאות דרומית לאגם הסופרלנד, שם הם מוחדרים למי התהום.

לפני כשמונה שנים הניח תאגיד המים מני"ב קו השקיה באורך של כ־16 קילומטר המחובר לקידוח המים באגם הסופרלנד. ההשקעה בפרויקט שעמדה על כ־14.5 מיליון שקל מחזירה עצמה כאשר מיליוני שקלים נחסכים מדי שנה משימוש באותם מי גשמים לצורך השקייה בעיר.מסיכום שנת 2013 שקיימו לאחרונה בתאגיד המים עולה כי רק בשנה האחרונה הוחדרו כ־1.5 מליון קוב מי גשמים, ובכך חסכה העירייה כחמישה מיליון שקל.
ברחבי העיר פרוסים 470 קילומטרים של צינורות מים, 19 בארות, כאשר 15 מהן פעילות, עשר בריכות וארבעה מגדלי מים. כמו כן, לאורכה ורוחבה של העיר פרוסים 425 קילומטרים של צינורות ביוב ו־300 קילומטר של צינורות ניקוז. בשנה האחרונה השקיע התאגיד כ־45 מיליון שקל בשדרוג תשתיות מים, ביוב וניקוז.

החלפת תשתיות, לצד שימוש בטכנולוגיה מתקדמת שמצמצמת בהיקף ניכר פיצוצי מים, פריצות ביוב ועוד. בין היתר הוחלפו בשנה החולפת למעלה מ־17 קילומטר של צנרת מים, ולמעלה מ־16 קילומטרים של צנרת ביוב.

הצריכה הביתית בראשון לציון עומדת על למעלה מ־16 מיליון קוב מים בשנה.

"ראשון לציון מנצלת היטב את גשמי הברכה ומתעלת אותם ביעילות לפארקים ולגנים הציבוריים", אומרת מנכ"לית מני"ב, סאלי לוי, "חיסכון זה לצד השקעה אדירה בשיפור והחלפת התשתיות, מניבים איכות מים טוב יותר לתושבים וכמובן רווחים המושקעים חזרה בפרויקטים עירוניים".