למעלה מאלף מלכודות פיתיון אורגניות יוצבו במרכזים מסחריים ובגינות הציבוריות ברחבי ראשון לציון, במטרה לצלוח את עונת התרבות הזבובים. כך הוחלט לאחרונה במסגרת מאמצי העירייה למגר את מטרדי היתושים.

במערב ראשון לציון לא מפסיקים לגרד
הצטרפו ל"ידיעות השפלה" בפייסבוק

עם תום עונת הקיץ אנו נכנסים לעונת התרבות הזבובים, המתחילה בתקופה זו ונמשכת עד לחודש נובמבר. בעיריית ראשון לציון נערכים לצמצם את המפגע ויוצאים בפיילוט רחב היקף, באמצעותו תיבחן יעילותן של המלכודות. במידה שאלה יוכיחו את עצמן, הן ייכנסו לתוכנית העבודה השנתית של יחידת ההדברה בעיר.בשבוע האחרון החלו עובדי יחידת ההדברה להציב את המלכודות. מדובר, כאמור, במלכודות פיתיון אורגניות, שאינן מכילות חומרים כימיים המסכנים את בריאות התושבים. הן עשויות משקית ובתוכה קונוס. הזבוב נמשך לפורמולה שבתוך השקית ונכנס דרך הקונוס, ומרגע שנכנס, הוא לא יכול לצאת. השקית יכולה להכיל יותר מעשרת אלפים זבובים בוגרים.

ביחידת ההדברה מדגישים כי הטיפול במלכודות אינו מונע את התפתחות והתרבות הזבובים, שכן זבובים, ובעיקר זבובי הבית, מתרבים במצע אורגני לח במצב של ריקבון ו/או תסיסה, כפי שניתן למצוא באשפה ביתית, צואת כלבים, ואף בפירות ובירקות מרקיבים.

העירייה מדגישה את הצורך בשיתוף פעולה מצד התושבים. על הציבור להקפיד על מספר תהליכים שיסייעו רבות להפחתת סבלם ממטרד זה, כגון: מניעת הצטברות פסולת אורגנית רטובה, הקפדה על סגירת מכסה הפח, מניעת גלישת אשפה אל מחוץ לפח בחדר אשפה ובמכולות, ניקוי וחיטוי פחי האשפה וניקוי
המשקעים שנוצרים בהם באופן תדיר, וכן התקנת רשתות בדלתות חדרי האשפה. בנוסף, התושבים מתבקשים להקפיד על איסוף צואת חיות המחמד.