כששוטרת ביחידת התנועה של מחוז השפלה עצרה עבריין תנועה, היא הופתעה לשמוע את הצעתו: 5,000 שקל בתמורה לוויתור על בדיקת אלכוהול. השוטרת החליטה שלא להתפתות ונגד הנהג הוגש כתב אישום.

בית המשפט קבע: המשטרה עשתה בלאגן
הצטרפו ל"ידיעות השפלה" בפייסבוק

לפני כשבועיים חזר הנאשם עם חברו מבילוי בשעות הלילה המאוחרות. הרכב, שעצר באחד הצמתים ברחובות, עוכב על ידי השוטרת ירדן אברג'יל וחבריה למחלקת התנועה. לנהג ולחברו נמסר כי הם עומדים לעבור בדיקת 'ינשוף', לגילוי כמות האלכוהול בדמם.

בזמן ההמתנה לשוטר שיחזור עם ערכת הבדיקה, ניסה הנהג לדחוף לידה של אברג'יל חבילת כסף שהכילה 50 שטרות של 100 שקל, ובסך הכל 5,000 שקל. תוך כדי שהגיש לה את החבילה לחש לה: "תוותרי לי וקחי את הכסף".למרות המראה המפתה של ערימת השטרות, החליטה השוטרת שלא להתפתות וסירבה לקחת אותה. לאחר ששיטת השוחד לא עבדה, החליט הנהג לעבור לאיומים, ושאל אותה היכן היא גרה. כשהשיבה לו, איים הנהג ואמר לה: "אין בעיה, החיים הם גלגל עגול, אני יודע עכשיו איפה את גרה", ולאחר מכן לחש לעברה קללה ואיים לשרוף אותה.

בהמשך, לאחר שנכשל הנהג בבדיקת השכרות שלו, סירב האיש לחכות לגרר שייקח את רכבו, והזעיק את אחיו, שנטל את המפתחות והסתלק מהמקום בכדי שלא להשאיר עקבות או עדויות לטובת המשך החקירה. בשלב מסוים, מעט לפני שפונה מהמקום בניידת אל תא המעצר, שוב איים על השוטרת.

בעקבות האירוע הוחלט להגיש כתב אישום נגד הנהג השיכור, בגין איומים והפרעה לשוטר במילוי תפקידו.