כל מי שמכור למוזיקה ים תיכונית מכיר לבטח את תחנת הרדיו האינטרנטית "רדיו גל", שמשדרת במשך 24 שעות היישר מהאולפנים שבראשון לציון. השבוע הוחלט במשרד התקשורת להגיש נגד מנהל התחנה גיא מג'ר כתב אישום, לאחר שבמשך תקופה קצרה נשמעו שידוריה גם ברדיו, ללא היתר. לאמרגן ישראל בונדק, שישב בכלא על עבירה דומה של הפעלת רדיו ללא היתר, יש הסבר ברור: "זו החלטה גזענית שנובעת מסוג המוזיקה שאותה משדרת תחנת הרדיו".

250 שעות עבודה לציבור לשדרן רדיו פיראטי
הצטרפו לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

על פי האישומים, הדבר נעשה ללא היתר וזיכיון וללא קבלת אישורים מוועדת התדרים כמתחייב בחוק. עקב כך הוחלט להגיש כתב אישום פלילי כנגד התחנה והעומד בראשה. החלטה זו הפתיעה את המנהל הישראלי של רדיו 'קול השלום' מוסי רז, שהיה שותף למהלך השידורים. "לא ברורה לי ההחלטה להגיש כתב אישום, בעיקר כי כל הנושא נדון בבג"ץ ונסוב סביב העניין שאנחנו לא משרדים מישראל ולכן לא ברור אם מה שקרה אינו חוקי. זה נראה לי הזוי אבל מוכיח שיש רצון להשתיק את חופש הביטוי".

גם האמרגן ישראל בונדק הזדעק והציג גרסה משלו לאישום. "אני מאוד מקווה שהם ייצאו מזה בשלום ולא יענשו כמוני", הוא אומר. "מפתיע אותי כמה הממסד יכול להיות רשע. ברור שמדובר בהחלטה גזענית כי יש תחנות שמשדרות באופן פיראטי תכנים לא מזרחיים ומשרד התקשורת מתעלם מהן. אני בטוח שזה בגלל המוזיקה המזרחית שמשודרת שם".

ממנכ"ל התחנה גיא מג'ר לא נמסרה תגובה.