טיפול לא נשכני: ברחוב ברניצקי בראשל"צ אוהבים חתולים. יש מי שדואג להאכיל אותם בכל יום במיטב המטעמים שכסף יכול לקנות, יש מי שדואג לעקר אותם, לטפח ולדאוג לשלומם. כשהחתול הג'ינג'י הגדול, האהוב ביותר ברחוב, נמצא מת על הכביש, הוכו תושבי השכונה בהלם.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

"לפני שבועיים חברות שלי ראו איך שכן שמחזיק שני כלבים, מסוג פיטבול, משסה אותם בחתול הג'ינג'י שלנו ששכב בשקט מתחת לאחת המכוניות", מתארת דיירת הרחוב שמבקשת להישאר בעילום שם, "שני הכלבים, הזכר והנקבה, לא מסורסים. הכלבה הייתה ללא חגורה והסתובבה חופשי בין הילדים ברחוב. אחרי שהכלבה תפסה את החתול, בעליה (השם והכתובת שמורים במערכת), כבן 25, שחרר גם את הפיט-בול הזכר שלו, שפשוט תפס את החתול בפה וקרע אותו לגזרים".

השכנים ברחוב ששמעו את יללות הכאב של החתול, יצאו מהמרפסות והתחילו לצעוק על בעל הכלבים, אבל החיוכים שהוא פיזר לכל עבר, הבהירו להם שהוא לא מתכוון לעשות דבר כדי למנוע את ההשתוללות של כלביו.

בייאושם, הזעיקו השכנים משטרה, אולם המוקדן סירב לשלוח ניידת. בניסיון נוסף אחרון למנוע את מותו של החתול וחתולים נוספים, הוזעקה ניידת פיקוח של עיריית ראשל"צ. אחת מהפקחיות שהגיעו למקום, בעקבות הקריאה, הצליחה לראות במו עיניה את השניות האחרונות לחייו של החתול הג'ינג'י בפיו של הכלב.

בעל הכלבים, ניסה בתחילה לברוח מהמקום, אולם מחשש שהכלבים יילקחו ממנו, חזר והחל להתווכח עם הפקחים ולדרוש מהשכנים לבל יגישו נגדו תלונה וכנראה שעקשנותו אכן השתלמה. נכון לעכשיו, מרבית השכנים שהיו עדים לזוועה, מסרבים לשתף פעולה או להזדהות בשמם.

"הפקחית צלמה את גופת החתול ומסרה לנו שתהיה מוכנה למסור את עדותה במשטרה", מתארת דיירת הרחוב, "בסופו של דבר הבחור קיבל קנס על אי חגירת הכלבה, אבל צריכים להבין שאסור לאפשר לכלבים כאלה להסתובב בין ילדים ולשלח אותם לרצוח חתולים. צריכים לאסור על אנשים מסוגו להחזיק כלבים כאלה".

תגובת העירייה: "למיטב ידיעתנו התושב מחזיק בכלב אחד, בגיל חמישה חודשים. עם זאת, הוא מחזיק בו ללא רישיון ובניגוד לחוק. השירות הווטרינרי העירוני החל בהליך אכיפה. לצערנו, זה לוקח זמן".