בלילה שעצרו את ונטורה: הדפיקות החזקות על הדלת, ביום שני השבוע, בשלוש לפנות בוקר, הצליחו להפתיע גם את שלמה ונטורה בן ה־51, מתנדב זק"א ותיק, שמורגל בקריאות דחופות בשעות הלא שגרתיות של הלילה. הפעם ציפתה לו הפתעה מסוג אחר. "עומד לי שוטר בדלת, מסרב להיכנס ומודיע לי שהבן שלי דרוש לחקירה", מספר ונטורה, "הייתי בשוק, מיד הבנתי שמדובר בטעות אבל השוטר התעקש. אמרתי לו שלפחות יגיד לי במה מדובר, שאני לא אתן להם לקחת אותו לפני שיגידו לי במה מדובר".

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

הדין ודברים עם השוטרים יצרו המולה והעירו משנתו את אביב ונטורה בן ה־26: "יצאתי מהחדר וראיתי שני שוטרים עומדים ליד אמא ואבא ומתווכחים", מספר אביב. "ניגשתי אל השוטרים והסבירו לי שאני דרוש לחקירה. זה נפל עליי כמו פטיש על הראש. בקשתי לדעת למה, ורק אחרי ויכוח, אמרו לי שבגין דקירה. הדבר היחיד שאני דוקר זה קציצות עוף בארוחת צהריים. למרות הכל, השוטרים התעקשו ונאלצתי להתלוות אליהם לניידת, אזוק כמו פושע. האח הקטן שלי היה מזועזע".

שלמה, האב, שניסה לשכנע בכל דרך את השוטרים שמדובר באדם אחר ושהבן שלו, ישן שנת ישרים כל הלילה, יצר קשר עם החוקר בתחנת משטרת ראשל"צ ובדק איתו שוב את האפשרות שמדובר בטעות. החוקר בתחנה לא מוכן היה לוותר ושלמה נסע במכוניתו, אחרי הניידת שהסיעה את בנו אביב אל התחנה.
"כבר בדרך, אמר לי השוטר בניידת שלפי התגובות שלי הוא חושש שאני לא האדם שהם חיפשו", מספר אביב, "אבל השוטר אמר שהוא בסך הכל עושה את העבודה שלו ואם אומרים לו להביא משהו, אז הוא חייב להביא אותו".

בתחנת המשטרה הכניסו את ונטורה הצעיר לתא עם עצור נוסף, שם חיכה שעה ארוכה לחקירה. כשסופסוף נחקר הסביר שוב שאין לו קשר לסיפור. "לאחר שתי שאלות, החוקר הזעיק את הקצין תורן, הם עלעלו באיזו מחברת ומלמלו על איזה שם שהם טוענים שדומה לשם שלי", שיחזר אביב. "לא עברה דקה והם התנצלו על 'טעות בזיהוי' ושלחו אותי הביתה".

"כעסתי על החוקר והקצין ואמרתי להם שהם לא יכולים לעשות דבר כזה", זועם האב. "הם חייבים להעמיק ולבדוק לפני שהם שולפים אדם מהמיטה באמצע הלילה ונוהגים בו כמו בעבריין לעיני משפחתו. מזל שלא חטף מכות, מה היה קורה אם היינו מתנגדים למעצר?".

ממחוז שפלה במשטרה נמסר כי "היה אירוע של דקירת קטין שבעקבותיו עוכב הבחור לבדיקה בתחנה. בסיום הבדיקה שוחרר".