מחיר העקשנות: שני תושבי ראשון לציון שניסו למנוע את רוע גזירת קבלת דוח בגין שוטטות כלביהם באין מפריע עתרו לבית המשפט ומצאו עצמם משלמים קנס משולש של 1290 שקל במקום 430 שקל. שופטת בית המשפט לעניינים מקומיים בעיר, שירלי דקל נוה, נימקה כי לעבירה זו חומרה רבה מאחר שכלבים משוטטים מהווים סכנה לציבור ועלולים לסכן את בריאות הציבור.

גם בכרמיאל שילמו בעלי כלבים משוטטים ביוקר
בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

לצד כל אלו, הקימה עיריית ראשון לציון פארקים לכלבים ברוב אזורי העיר על מנת לאפשר לבעלי הכלבים ולכלבים עצמם ליהנות מאזורים בהם יוכלו להסתובב חופשיים, ללא רצועה, ולעשות את הצרכים. כעת עומדים 9 פארקים לכלבים לרווחתם של בעלי הכלבים בעיר: פארק החורשה, פארק אבי האסירים, פארק רפפורט, פארק גן הזיכרון, פארק כצנלסון, פארק אקטיב, פארק חלום ראשון, פארק החצוצרה ובחורשת פייס.

מחזיק תיק הביטחון במועצת העיר ומ"מ יו"ר דירקטוריון החברה לביטחון, עו"ד סורין גנות:"החברה לביטחון החלה להחמיר את האכיפה נגד בעלי כלבים שאינם מצייתים לחוקים ולתקנות בעיקר בשל העובדה שעברות מן הסוג הזה מהוות מטרד מהותי לציבור. צואת כלבים שאיננה נאספת, כלבים המשוטטים לבדם ברחוב ועברות דומות נוספות תגרורנה קנסות גבוהים. לא נקל ראש בנושא זה. גידול ומתן בית חם לכלבים הם מעשים מבורכים, אך יש לקחת אחריות על בעלי החיים ולוודא כי אינם מפריעים או מזיקים לסביבה".

מנכ"ל החברה לביטחון, מוטי נחמני, מוסיף: "כלבים משוטטים מפחידים את העוברים ושבים, עלולים לרוץ לכביש ולסכן נהגים והם עלולים להטיל גללים ברחוב ולסכן את בריאות הציבור. תושבים יקרים, אני מפציר בכם לקחת אחריות על בעלי החיים, לפקח עליהם, לאסוף את צואתם ולגדלם באופן שלא מפריע לביטחון ולסדר הציבורי בעיר".


שם השופטת הוא שירלי דקל נוה-שופטת בבית המשפט לעניינים מקומיים בראשון לציון. הקנס המקורי הוא 430 ₪.