מסיבת סיום בלי מורים: תלמידי שכבת ט' בחטיבת הביניים "אמירים" קיימו את טקס הפרידה שלהם מבית הספר ללא כל נציגות מטעם החטיבה. לטענת ועד ההורים, באסיפת מורות שהתקיימה בבית הספר אסרה ההנהלה על צוות המורות להשתתף במסיבת הסיום לשכבת ט', משום ש"הן לא צוות הווי ובידור".

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השפלה"

המסיבה תוכננה כמקובל על ידי בית הספר והתלמידים עשו חזרות לקראתה עם המורות. המסיבה התקיימה כמתוכנן ב־16 ביוני בפארק אתגרים לכיש ללא נוכחות של צוות המחנכים, רכזת השכבה והנהלת החטיבה.

החרם של צוות החינוך על המסיבה הגיע על רקע שביתת האזהרה שקיים ועד ההורים מה־15 עד ה־19 ביוני. לטענת הוועד, ההנהלה לא משתפת פעולה עם תהליך השש שנתי שהחל בבית הספר.

משרד החינוך שלח לאחרונה מפקח מטעמו שנפגש עם ועד ההורים כדי להגיע עימם להסכמה. "הפגישה ארכה כשלוש שעות והייתה טעונה", סיפר גיא אחירז, יו"ר ועד ההורים, "המפקח הגיע ללא תשובות, וניסה 'לסובב' את חברי הוועד, כל מה שהיה לו להגיד זה 'בשנה הבאה אני אקפיד יותר ואבדוק'".

בהנהלת בית הספר הסתייגו מהאשמה כי הם אחראים להחרמת המסיבה. "זאת הייתה החלטה של הצוות", נאמר שם, "הגיעה הוראה חד צדדית מההורים שהם משביתים את פעילות הבוקר והם מתירים לנו לקיים פעילויות אחר הצהרים. בית ספר מתקיים גם בבוקר וגם בפעילויות אחר הצהרים, שהן לא חובה אך אנחנו שמחות לקיים אותן.

"לא יכול להיות שבצורה כזאת בוטה יושבתו הלימודים. נעשתה הצבעה בחדר המורות, רוב מוחלט מהצוות קיבל את ההחלטה, המיעוט שבטל בשישים קיבל את החלטת הרוב".

ממשרד החינוך מסר בתגובה לשביתה: "מפקח בית הספר נמצא בקשר רציף עם ועד ההורים, המנהלים והרשות. המשרד והנהלת בית הספר ביקשו מההורים, בעל פה ובכתב, שלא להשבית את בית הספר שכן כל יום של שביתה מהווה הפרה של חוק לימוד חובה".

מהעירייה נמסר: "משרד החינוך לא פעל באופן ממשי לפתור את הבעיה. פגישה של המפקח עם ההורים אינה פתרון".