היסטוריה במועצת עיריית ראשון לציון: ישיבת המועצה שהתקיימה אמש תועדה במצלמות וידאו במסגרת פיילוט חדש. הרעיון יושם בעקבות רעיון שהעלה חבר המועצה אייל מושיוב לפני מספר חודשים.

ההצעה כאמור אושרה ואמש הושק השידור הראשון – כפיילוט, השידור עדיין לא יועבר לאזרחים, אלא רק לגורמי בקרה בעירייה. הכוונה היא שאם הפיילוט יעלה יפה, בישיבה הבאה כבר יועלו הישיבות לאינטרנט.

אייל מושיוב מסר השבוע: "אני מאמין בשקיפות מלאה , לכן מצאתי לנכון להציע שישיבות המועצה יהיו מצולמות כדי שהתושבים יראו מי באמת פועל לרווחתם ולהצלחת העיר וכדי שתושבי העיר יוכלו להיות מעורבים. כמו כן, ראוי לזכור, כי יש נושאים רבים שמעניינים אוכלוסיות שלמות אך לא כולם יכולים להגיע לישיבות המועצה. כעת מכל מקום בעולם הם יוכלו לראות אותה בשידור חי. לשמחתי הרבה, ראש העירייה דב צור, שדוגל אף הוא בשקיפות מלאה עזר לי לקדם ולמנף את נושא זה".

המדובר בפיילוט פנימי שיהיה חשוף לעיני אנשי המחשוב של העירייה. "בהנחה שהפיילוט יצליח ואני מאמין שבעזרת אנשי המחשוב המצויינים שלנו זה יצליח, יוכלו תושבי העיר לראות את ישיבות המועצה כבר מהישיבה הבאה".

בתום הישיבה אמש אמר מושיוב: "מהתגובות שקיבלתי יש המון פידבקים טובים על היוזמה ועל השקיפות. היו עובדים ששמנו להם קישורית וראו את זה בבית.
הם אמרו שהצילום טוב ועובר נקי. זה גם גרם לישיבת מועצה פעילה מאד. היו קצת תלונות על הקול. אבל אני חושב שתהיה תהודה ציבורית גדולה מאד. בפן הטכני מדובר בפיילוט ויש עוד מה לתקן, נבדוק מתי אפשר להוציא את השיודר החי לכלל הציבור לפעול. אני מעריך שזה יהיה בקרוב מאד".