ידוע שמצבה הכלכלי של ראשון לציון הולך ומשתפר בשנים האחרון, ועכשיו נראה כי הוא הגיע לשיא חדש: זו העיר בה ההכנסה הממוצעת למשק בית היא הגבוהה ביותר מבין הערים הגדולות בארץ, לא פחות ולא יותר.

על פי סקר שפרסמה היום (ג') הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, ההכנסה החודשית נטו למשק בית בעיר זינקה בשנה החולפת בכמעט אלפיים שקלים: מ-17,762 שקל בחודש  ל-19,182. בכך עקפה ראשון לציון את תל אביב, וכעת היא ניצבת במקום הראשון מבין 14 הערים הגדולות בישראל.

החדשות הטובות הן שלא כל הכסף מתבזבז: ראשון לציון עומדת גם במקום הראשון בפער בין ההכנסות (נטו) לבין ההוצאות לכל משק בית. סכום ההוצאות הממוצע למשק בית בעיר הוא 12,817 שקלים, כך שבממוצע- כל משפחה חוסכת בכל חודש 6,365 שקלים, הסכום הגבוה הכי גבוה ביחס ל-14 הערים הגדולות בישראל.

ההכנסה הגבוהה ביותר | המחשה: שאטרסטוק

בהתאם לכך, גם ההכנסה ברוטו למשק בית היא הגבוהה ביותר- 23,724 שקלים, סכום גבוה לכל הדעות. נתונים אלו מסבירים גם את תוצאות הסקר שפורסם ביולי האחרון, וקבע כי תושבי ראשון לציון הם הכי מרוצים מאיכות חייהם בסביבת מגוריהם מבין שמונה הערים הגדולות בישראל.

גם במקרה זה תל אביב הייתה במקום הראשון בשנתיים האחרונות, ועתה כאמור ראשון לציון במקום הראשון כאשר 89.9% מתושבי העיר ציינו כי הם מרוצים מאיכות חייהם.

למרות הנתונים המעודדים, היו תושבים שהופתעו מאוד מתמונת המצב שהם מציירים, כיוון שהם מכירים הכנסות נמוכות בהרבה. ח', תושב מערב העיר, אמר: "המספרים מאוד גבוהים. כמובן שמדובר בממוצע, אבל מצב ההכנסה במשפחה שלי רחוק ממה שמתאר הסקר- מה שאומר שיש כאלה שמצבם טוב בהרבה. כנראה שהפערים גדולים ממה שחשבתי".

ראש העירייה, דב צור, אמר כי העובדה שראשון לציון ניצבת בראש רשימת הערים הגדולות בפרמטרים רבים מעידה שהעיר צועדת בכיוון הנכון: "בשנים האחרונות אנו רואים פרי לעמלנו. אנו לא שוקטים על השמרים ולומדים כל הזמן איך להשתפר, ומפיקים את הלקחים הנדרשים".