כמה רחוק הייתם הולכים בגלל קנאה? תושב ראשון לציון בן 45 היה מוכן ללכת רחוק מאוד, או ליתר דיוק גבוה מאוד: הוא טיפס עד הקומה השלישית של בניין בשכונת רמב"ם כדי להיכנס לביתה של חברתו לשעבר, למרות צו הרחקה שקיבל.

המקרה התרחש בתחילת החודש. על פי כתב האישום, הגבר, המתגורר בשכונת נווה חוף, הגיע ללובי הבניין של בת זוגו לשעבר, ככל הנראה כשהוא שיכור. הוא צלצל באינטרקום וביקש לעלות לדירתה. מכתב האישום נגדו עולה כי השניים נפרדו לפני כשלוש שנים, אבל הוא הטריד אותה כבר מספר פעמים ומסרב להרפות.

האישה שהתה בבית עם אביה שנמצא במצב סיעודי, המטפל שלו, וילדיה הקטנים, וסירבה לאפשר לו להיכנס. אבל האיש לא נתן לזה להפריע לו: הוא החל לטפס מבחוץ על תריסי הדירות ומרזב הבניין עד שהגיע לקומה 3, בה מתגוררת האישה. בדרך הוא גרם נזק למרזב ושבר תריסים של מספר דיירים בבניין.

כשהגיע לתריסים של דירתה הוא ניסה לפתוח אותם מספר פעמים, אבל נכשל כי המטפל סגר אותם לפני כן. האישה המפוחדת הזמינה משטרה, וכשהגיעו השוטרים הם מצאו את האיש מתחבא בשיחים שמתחת לבית.

איים על השוטרים ועל חברתו לשעבר | המחשה: שאטרסטוק

הם ניסו להעלות אותו על ניידת אך הוא התנגד באלימות, ונדרש כוח כדי לנטרל אותו. בדרך לתחנת המשטרה הוא לא חשש לאיים על השוטרים, ואמר שהם לא יגיעו לתחנת המשטרה כי הוא יהרוג אותם, למרות שהוא באזיקים.

לאחר שהגיעו לתחנת המשטרה בעיר הנאשם נחקר והשמיע איומים רבים נגד המתלוננת: "אם הייתי רוצה הייתי כבר שוחט אותה.. אם הייתי מצליח להיכנס מהחלון היא הייתה מתה". הוא יצא גם נגד חוקרי המשטרה, ואמר: "כולם פה ייתנו חשבון, אני יכול להרוג אותך בשנייה. אני לא מאיים, אני מבצע".

אחרי החקירה הוא הובא לבית משפט השלום בראשון לציון, שם הוארך מעצרו עד סוף השבוע הבא (2.11). בדיון עלה כי זו אינה הפעם הראשונה בה הוא מטריד את האישה ומאיים עליה. הוא סבר שהיא מנהלת רומן עם המטפל של אביה, ועל רקע זה שלח לה הודעות מאיימות.

כך לדוגמה היה ביולי האחרון. על פי כתב האישום, האיש שלח למתלוננות הודעות קוליות בהן אמר: "אני יכול לחכות למטפל מתחת לבי ולחסל אותו, אבל אני מרחם על אבא שלך שזקוק לו ורק בגלל זה אני לא רוצח אותו", והוסיף גם איומים עליה: "אני ארצח אותך היום, קחי את המילים האלו ולכי למשטרה".

בעקבות דברים אלו הוצא נגדו צו הרחקה באוגוסט האחרון, אך כאמור הוא הפר אותו לאחרונה. יש רק לקוות שהארכת המעצר תרחיק אותו מהאישה והוא לא יתקרב למקום.