דרמה פוליטית שבוע לפני הבחירות לראשות סניף מרצ בראשון לציון: אבי ארזי, יושב הראש הנוכחי, הודיע שלא יתמודד על קדנציה נוספת בתפקיד בעקבות צורך בניתוח הדורש התאוששות ארוכה. 

ארזי מכהן בתפקיד יו"ר סניף מרצ בעיר כבר שלוש שנים. פעילים רבים העידו כי הסניף היה רדום עד שארזי התחיל להנהיגו בשנת 2014 והוביל אותו להישגים עירוניים וחברתיים חשובים. הסניף בראשון לציון הוא אחד המדוברים בארץ, בשל התמקדותו בחיי התושבים בעיר ולא בפוליטיקה הארצית.

הודעתו של ארזי שלא יתמודד על תפקיד יו"ר הסניף פעם נוספת נובעת משיקולים רפואיים, אחרי שנפצע במהלך מאבק בשודד. לפני כארבעה חודשים, ב-29.6.17 הלך ארזי ברחוב המסגרת בתל אביב ולפתע שמע זעקות לעזרה. הוא הבחין בגבר שמנסה לשדוד אופניים חשמליים מצעירה ברחוב, ונחלץ לסייע לה.

אבי ארזי | צילום: פרטי

ארזי גילה תושייה והחל להיאבק בשודד כדי לנטרל אותו. השוד נמנע והשודד נתפס, אבל בסיום האירוע ארזי פונה לבית החולים עם שבר ברגלו, ונזקק למספר טיפולים על מנת להשתקם.

לאחרונה התברר לו כי יאלץ ככל הנראה לעבור ניתוח שדורש שיקום, ולכן יצטרך להשקיע את מירב מאמציו בהחלמה ושיקום ולא בפעילות פוליטית. הוא הודיע שאומנם לא יתמודד שוב על התפקיד, אבל ימשיך בחיים הציבוריים בסניף למען תושבי העיר.

ארזי הוא דמות מוכרת ובולטת בעיר. הוא היה ממוביליה מאבק הפוליטי להחלפת את ראש העיר לשעבר, מאיר ניצן, ומיוזמי מחאת האוהלים, שבה יצאו תושבי העיר לרחובות כדי למחות על יוקר המחייה ומחירי הדיור.

בנוסף, כיהן כיועץ הפוליטי של חבר הכנסת עיסוואי פראג', ואיש סודו ויד ימינו של דבר צור במערכת הבחירות של שנת 2008, בה נבחר לראשונה לראש העירייה. עם פרישתו מהמרוץ, המועמדים לראשות הסניף הם אילנית הרוש, מזכיר הסניף יוחנן כץ, וקובי דהן יו"ר סניף מרצ לשעבר.

חוגג עם דב צור. אבי ארזי | צילום: פרטי

ארזי סיפר על ההחלטה: "החיים לימדו אותי, שבסופו של דבר הכול זה טובה מה שצריך לקרות קורה. בהזדמנות זאת, אני רוצה להודות לראשת המפלגה זהבה גלאון על האמון לאורך כל התקופה לשותפים ולפעילים, שיחד איתם בנינו סניף מאפס לשם דבר בעיר, וכמובן לתושבי העיר שאני כל כך אוהב לשרת ולפעול למענם".

מזכ"ל מרצ הארצי מוסי רז (ח"כ לשעבר) מסר: "אבי ארזי הוא מותג. הוא הקים את סניף מרצ בראשון לציון מהיסוד, בנה אותו לתפארת והוביל אותו להישגים רבים. אני בטוח שארזי יעשה עוד דברים חשובים וטובים למען תושבי ראשון לציון ולמען מרצ ומאחל לו בריאות טובה".