אסף הרופא | צילום: אבי מועלם

   

ביום חמישי שעבר התעוררו תושבי רחוב החרוב בראשון לציון אל תוך המולת סירנות. אישה כבת 20 פונתה לבית החולים אסף הרופא כשהיא פצועה באורח קשה לאחר שנדקרה מספר פעמים. השבוע, לאחר פרסום הדיון בהארכת מעצרו של בן זוגה החשוד בניסיון הרצח, התבררו פרטי הסיפור.

החשוד, בן 24, שהחל באחרונה להתחזק באמונתו הדתית, ניגש על פי החשד באותו הבוקר אל בת זוגו, חנק אותה והכריז "אני המשיח. את גויה וצריך להרוג אותך".

הצעירה שהצליחה להימלט מאחיזת בן זוגה, נמלטה לביתו של השכן, הבעלים של יחידת הדיור בה היא התגורר הזוג, תוך שהיא זועקת "הוא רוצה לרצוח אותי".

על פי המצוין בפרוטוקול, לאחר שהשכן פתח את הדלת הוא הבחין בצעירה נדקרת על ידי בן זוגה, ובתגובה הוא משך אותה פנימה. כוחות ההצלה, שהוזעקו מיד לאחר מכן למקום, פינו את הצעירה לבית החולים אסף הרופא כאשר היא פצועה באורח קשה. 

החשוד, שנעצר ונחקר שעה קלה לאחר האירוע טען שהוא הרגיש מוזר. סנגורו, בדיון בהארכת מעצרו, סיפר כי החשוד חווה "שיחה עם בורא עולם" וביקש לשלוח את מרשו לבדיקה פסיכיאטרית. בית המשפט נעתר לבקשה והאריך את מעצרו עד מחר (רביעי) בבוקר.

בעל יחידת הדיור ביקש בתגובה צו הרחקה לחשוד, שיאפשר לו לקחת את ציודו האישי מהנכס רק בליווי משטרתי. בית המשפט נעתר גם לבקשה זו. נכון לרגע זה אין פרטים חדשים לגבי מצבה של הצעירה.