סוף מעשה: לפני חג הפסח הודיע מנכ"ל החברה הכלכלית ראשל"צ, רמי דואני, לדירקטוריון החברה על התפטרותו. כזכור, לפני כשלושה חודשים הוחזר דואני לתפקיד המנכ"ל כמה שעות בלבד לאחר שפוטר על ידי ראש העירייה דב צור. גורם בעירייה אמר השבוע כי התפטרותו של דואני הייתה מתוכננת. "לאחר חזרתו לעבודה הוסכם בינו ובין צור כי לאחר פתיחת חנות איקאה הוא יתפטר מתפקידו", הוסיף הגורם.

גורם אחר בעירייה אמר כי מאז כניסתו של צור ללשכה בקומה החמישית בעירייה, היה ברור כי כיסאו של דואני מתנדנד. "דואני היה מזוהה יותר מכל אחר עם ראש העירייה הקודם מאיר ניצן, והיה ברור שצור יפטר אותו. אני הופתעתי שנדרשה לו יותר משנה כדי להראות לו את הדלת", הוסיף אותו גורם.

"בכל הארץ מדברים על החברה הכלכלית בעיר", אמר השבוע חבר המועצה אסף דעבול. "צר לי שמנכ"ל חברה מצליחה, שעשה עבודה מצוינת בחברה הכלכלית, מוצא את דרכו החוצה עקב החלטה פזיזה ולא אחראית של ראש העירייה, שהשיקול המוביל בהחלטתו הוא אך ורק פוליטי".

עוד אמר דעבול: "דואני הוא אדם נעים ועובד מסור שכל חטאו היה יחסיו הטובים עם ראש העירייה הקודם. אין לי ספק שהוא ימצא תפקיד אחר המתאים לכישוריו".

דואני, שהחל לעבוד בעירייה כמנהל מדור הספורט לפני כ-20 שנה, טיפס במעלה התפקידים, היה ממקימי החברה העירונית לתרבות ספורט ונופש, בשנת 1999 מונה לסמנכ"ל החברה הכלכלית ובשנת 2002 מונה למנכ"ל החברה. עם הגשת מכתב ההתפטרות אמר דואני: "אני פורש בשיא. מצב החברה הכלכלית מעולם לא היה טוב יותר". הוא הדגיש כי בכל אשר יפנה, ראשל"צ תמיד תהיה ביתו.

צור הודה לדואני על השירות רב השנים ואמר כי דואני תרם רבות לפיתוח החברה הכלכלית ולפיתוח השכונות החדשות בעיר: "החברה הכלכלית בהובלתו של דואני הביאה את רמת הפיתוח במערב העיר לרמה גבוהה, שמשמשת דוגמה לערים אחרות".

סמנכ"ל החברה הכלכלית, אל"מ (מיל') ניצן פלג, ימונה לממלא מקום מנכ"ל החברה עד שימונה לה מנכ"ל קבוע. בעיריית ראשל"צ העדיפו שלא להתייחס לנסיבות שהובילו לעזיבתו של דואני את התפקיד.