רצים למען הקהילה: ביום חמישי שעבר התקיים ברחובות ראשון לציון אירוע ספורטיבי יוצא דופן: תלמידי תיכון יגאל אלון בראשל"צ, הלומדים במגמת אתלטיקה בתיכון, יצאו למרוץ לפיד משותף עם תלמידים מבית הספר לחינוך מיוחד "חצב" (בראשל"צ), המטפל בילדים עם צרכים מיוחדים.

האתלטים של תיכון יגאל אלון, יחד עם המנהל והמורים לחינוך גופני, הגיעו טרם הריצה למפגש עם תלמידי "חצב", ולהיכרות עם כלל הלומדים בבית הספר (גילאי 21-6). בסיום המפגש, יצאו האתלטים, יחד עם מספר תלמידים מחצב, בריצה לכיוון בניין העיריה, כשהם נושאים לפידים. כולם יחד רצו כקבוצה, כאשר הבריאים מעודדים ותומכים בתלמידי חצב.

סיומו המרגש של המרוץ התקיים בבניין העיריה, במעמד ראש העיר דב צור, חברת מועצת העיר עו"ד ליאל אבן זהר, ראש מינהל החינוך אריאלה ישראלי עובדי עיריה והציבור הרחב, שהתכנסו ברחבה לרגל טקס חנוכה והמתינו לרצים. דב צור יצא אל התלמידים עוד בטרם נכנסו לבניין העיריה, קיבל אותם ושוחח עם תלמידי יגאל אלון ותלמידי חצב, שהספיקו להתחבר אלה עם אלה במהלך המרוץ.

שני הצדדים הביעו נכונות להמשיך במסורת מרוץ הלפיד גם בשנה הבאה, וכן לקיים קשר בין שני בתי הספר גם במהלך השנה הנוכחית.

לדברי מנחם שלף, מנהל תיכון יגאל אלון בראשל"צ: "הרעיון היה לשלב בין הערכים של ספורט ואתלטיקה, לבין הערך החשוב של תרומה לקהילה ו"הבאת אור" לילדים עם צרכים מיוחדים. התלמידים מאוד אהבו את הרעיון של מרוץ לפיד משותף עם ילדי חינוך מיוחד, ואנו גאים בהם על הנכונות לתת מעצמם ולתרום לקהילה בדרך מיוחדת זו."

בבית הספר פועלת באופן קבוע נבחרת אתלטיקה, והשנה אף נפתחה מגמה מיוחדת לתלמידים מצטיינים בתחום.

לדברי פזית צור, מנהלת בי"ס חצב: "אנו מברכים על היוזמה היפה והפרויקט של מרוץ הלפיד עם תלמידינו. תלמידי תיכון יגאל אלון מצאו דרך מקורית להעניק תשומת לב ואהבה לתלמידינו, ששמחים תמיד על כל תשומת לב מבחוץ, ועל שילובם בקהילה."