בונה קואליציה: כך עשוייה להיראות הקואליציה העתידית של דב צור: צור הציג כבר לפני יום הבוחר את מה שכינה הקואליציה העתידית שלו כאשר מרבית חבריה נכנסו למועצה ויעמדו לצדו. החיבור הראשון והמיידי של צור יהיה עם סיעת 'ראשונים ביתנו' שעמה הוא חתם על הסכם עודפים. מקורבו עו"ד סורין גנות הוצב במקום השני ברשימה לאות הערכה לשיתוף הפעולה בין הרשימות וישמש בכל מקרה כמנדט החמישי של צור.

בקואליציה של צור תשב גם סיעת ש"ס שהעומד בראשה, אריה כהן, הצהיר בליל הבחירות כי הביא לצור את הניצחון. גם שמעון טרבלסי יקבל תפקיד ביצועי לאור הסיכום המוקדם עם צור. כעת, יזדקק צור לעוד חמישה מנדטים על מנת להעמיד קואליציה של 14 חברים: נראה כי צור יעדיף לפנות לירוקים ולדעבול שאינם מזוהים פוליטית, לפני שידבר עם יתר הרשימות. במידה ויושג סיכום עם שתי הרשימות הגדולות האלו, הרי שהקואליציה של צור תעמוד כבר על 17 מנדטים ותהיה יציבה.

במצב שכזה הוא יוכל לצרף את רשימת הליכוד את עו"ד שלמה לוי ואת מיכאל רייף ולהגיע ל-21 מנדטים. שתי הרשימות האחרונות שיקבלו פניות להצטרף לקואליציה, יהיו רשימת קדימה המפד"ל בראשות איתן שלום ורשימתו של אבי דנינו שהוכיח נאמנות לראש העירייה היוצא מאיר ניצן וצעד איתו יד ביד לכל אורך מסע הבחירות. דנינו לא פוסל, למרות הכל, הצטרפות לקואליציה.

צור יכול לחלק ארבעה סגנים בשכר. על פי סיכומים מוקדמים שערך, הסגן הראשון וממלא מקומו של צור, צפוי להיות מוטי עג'מי, על פי הסכם עם מפלגת העבודה, השני מש"ס והשלישי מראשונים ביתנו. את תפקיד הסגן הרביעי עשוי לקבל אסף דעבול או גיל יודפת מרשימת הירוקים, בכפוף להתפתחות המו"מ הקואליציוני.