הלילה (בין חמישי לשישי) התקיים סבב שני למשחק "חפש את המטמון" שמארגנת קבוצת טלגראס, הפועלת למען לגליזציה של פרחי הקנאביס. הפעם, כדי לא לספק עילה למעצרים, במקומות המחבוא הוטמנו כרטיסי פלסטיק (ולא שקיות הפרס עצמו), כאשר על כל כרטיס היה קוד למקום בו הוטמן האוצר האמיתי. זה מה שקרה הלילה בעיר. 

*** יש לציין שקנאביס הינו סם שאסור עפ"י חוק בישראל, ועל כן אין מערכת "מיינט ראשון" מעודדת השתתפות במשחקים מסוג זה.

טלגראס. סיבוב שני

כאלף מחפשים יצאו הלילה לרחובות ראשון לציון והשתתפו במשחק "חפש את המטמון" של טלגראס. מאחר ומועד המשחק פורסם מראש בעמוד הפייסבוק של הקבוצה, המשטרה נערכה להתרחשות. שוטרי סיור רבים הסתובבו ברחובות וחיפשו מאחר פעילות לא חוקית. גם מעצרים ועיכובים של משתתפים היוו חלק מההערכות. 

בניגוד למה שהתרחש בסבב המשחק הקודם בבאר שבע, הפעם כמעט ולא היו עימותים עם המשטרה. במהלך המשחק, שהחל בשעות הלילה המוקדמות, התרחשו מספר מקרים נקודתיים, ולדברי המארגנים, אחד המחפשים שמצא את "המטמון" עוכב לחקירה ושוחרר זמן קצר לאחר מכן.

המשחק התנהל בשטח, ובמקביל בצ'ט של הקבוצה, כאשר מארגני האירוע תפעלו מרחוק שלושה משחקים שהתרחשו במקביל בראשון לציון, חיפה ובאר שבע. 

המחפשים התמודדו עם כתבי חידה שונים, ביניהם: "פעם בשנה אנו שם כדי לזכור", חידה שהובילה את המחפשים לגן הזיכרון. 

המטמון החבוי | צילום: באדיבות טלגראס

חידה נוספת שפתרו המחפשים בקלות הייתה: "ממש לאחרונה נבחר ראש חדש לבניין. מי אני?". חידה זו שלחה מאות מחפשים לבניין העירייה, לאף אחד לא היה אכפת שהבחירות האחרונות קבעו סיבוב שני, ולראשון לציון לא נבחר עדיין ראש עירייה חדש.

"זה היה מחזה מדהים לראות מעל 1000 סטלנים רצים! הפעם 'נאלצנו' לפזר יותר פרסים, כדי שיהיו יותר זוכים", מדווח אחד המארגנים. לדבריו למעלה מ-50 זוכים וזוכות קיבלו למעלה מ-350 גרם קנאביס חינם, "הלו"ז לשנה הקרובה כבר עמוס", הוא סיכם. 

צפו בקטע מרגעי החיפוש בעיר: