עיריית ראשון לציון, באמצעות החברה הכלכלית, פרסמה את המכרז להקמת מעונות הסטודנטים במערב העיר. ראש העירייה, רז קינסטליך, החליט כי העירייה היא שתממן את הפרויקט המוערך בכ-100 מיליון שקלים כדי להעביר את המסר לצעירי העיר ש"העירייה לצדם לכל אורך הדרך". הוא ימוקם על ציר שדרות רבין במערב, בסמוך למכללה למינהל.

650 מ"ר עם מחירים נוחים לסטודנטים. הדמיה: קיקה בראז אדריכלים ומתכנני ערים וקימל אשכולות אדריכלים

מעונות הסטודנטים צפויים להתפרס על פני קומפלקס בשטח של ארבעה דונמים, שיכלול 350 יחידות דיור המחולקות לשלושה בניינים.

כמו כן תבנה רחבה ציבורית להתכנסויות וקומת קרקע המיועדת למסחר, שתשתרע על פני 650 מ"ר ויפעלו בה בעיקר עסקים שיתמכו בצרכי המחייה של הסטודנטים דוגמת מסעדות ובתי קפה, שירותי כביסה, חנויות מסוגים שונים, שירותים עסקיים ועוד. לפרויקט יש כבר היתר בנייה.

תמהיל הדירות יהיה מורכב מיחידות דיור ליחידים (סטודיו), לזוגות ולשותפים (שניים ושלושה), כשכל יחידה תכלול גם מטבחון וחדר אמבטיה. סך כל השטח הבנוי של הפרויקט יעמוד על כ-17 אלף מ"ר.

"המעונות יהיו מרכז חיים שוקק שישתלב במרקם העירוני והקהילתי. העלויות יהיו כמובן מוזלות מאוד והסטודנטים יוכלו להתרכז ולהתמקד בלימודים", סיכם קינסטליך.

"מרכז חיים שוקק". קינסטליך, צילום: גיא קרן

המעונות יתנו מענה ל-520 סטודנטים כשהעירייה תעניק עדיפות לתושבי העיר הלומדים במוסדות אקדמיים, ללא קשר למקום לימודיהם. הבשורה הנוספת היא שהמחירים צפויים להיות מוזלים שכן העירייה ניגשה לקול קורא שפרסמה החברה הממשלתית "דירה להשכיר" וזכתה בו, כך שהסטודנטים העתידיים ייהנו משכירות הנמוכה ממחירי השוק.

בנוסף תקצה החברה הכלכלית במבנה שטחים למועדון סטודנטים, לחדרי לימוד משותפים ולפינות ישיבה בכל קומה. המבנה יכלול גם חנייה תת קרקעית של כ-50 מקומות.