בית הספר בן גוריון בראשון לציון נבחר להיות היחיד מבין מוסדות החינוך בעיר שיוביל, יחד עם עוד כ-100 בתי ספר ברחבי הארץ, את תוכנית "תיקון עולם" של עמותת עלה ומשרד החינוך לשינוי השיח ולשילוב אנשים עם מוגבלות בחברה.

מובילים דיון חברתי אחר. יום חשיפה בבן גוריון, צילום: יח"צ

במסגרת התוכנית ישתתפו תלמידי בית הספר בפעילויות ובמפגשים הנוגעים לשינוי היחס כלפי אנשים עם מוגבלות, ויישמו את מסר השילוב באמצעות התנדבות ומעורבות חברתית.

זו השנה השלישית שתלמידי שכבה ו' בבית הספר לומדים במשותף עם תלמידי "ניצני ראשון", בני נוער עם שיתוק מוחין, ולכן היו הבחירה הטבעית להוביל את התוכנית.

הנושא השנתי שבו יעסקו יהיה ספורט פאראלימפי. התלמידים יעברו סדנת נגישות ללמידה על סוגי מוגבלות, אתגרים והתנהלות נכונה בחיים משותפים עם אנשים בעלי מוגבלות, ישתתפו בסדנת "שירה בשפת הסימנים" ויקיימו יום משחקים משותף עם בית ספר של החינוך המיוחד.

בחודש מאי התלמידים מראשון לציון יהיו היחידים מכל הארץ שייצאו לתחרות אליפות העולם בכיסאות גלגלים כצופים וכאוהדים, ולא כשחקנים, יחד עם כ-200 טניסאים מ-40 מדינות. התחרות תתקיים לראשונה בישראל.

בתחרות, וגם באימונים, הם ילוו את הספורטאי הפאראלימפי זוכה מדליית הזהב נועם גרשוני, עמו ייפגשו במהלך השנה.

כ-40 הורים, תלמידים וצוות בית הספר השתתפו ביום פתיחה לתוכנית של עמותת עלה בהובלת מנהלת בית הספר מירב שגב וסגניתה איריס אורן. במהלך היום הוצגו פעילויות שונות שייערכו במסגרת תיקון עולם ונערך משחק קלפי תיקון עולם, דרכו נציגי התלמידים הובילו דיון קבוצתי בנושאים הנוגעים לנקודת מבט, קבלת האחר, מנהיגות, שילוב, ולמה כדאי להתרחק מסטיגמות ומשיפוטיות.