צילום המחשה. shutterstock

היתושים פשטו על ראשון לציון: תושבים רבים מתלוננים על מכת יתושים שהגיעה הקיץ בכמויות שלא זכורות להם. "כבר היו קופות קשות אבל הפעם זה חריג בכל קנה מידה. אני יוצאת עם הילדים שלי לגן ואחרי עשר דקות כולנו נקודות אדומות. לא יודעת מה צריך לעשות אבל ברור שהעירייה חייבת להתערב כי איכות החיים שלנו נפגעת" סיפרה לירון רונן תושבת העיר.

זה כבר הפך להיות הרגל כאשר בכל תחילת עונת הקיץ סובלת ראשון לציון מהתופעה. בתוך כך בשנתיים האחרונות נרשמת הקלה לאחר שהעירייה מצאה את מקורות הדגירה של המעופף מוצץ הדם וריססה את נקודות הדגירה שלו. למרות זאת, הקיץ זה חזרה התופעה המטרידה ובגדול. "יש עדיין ערבים שבהם אפשר לפתוח חלון וקבל משב רוח נעים. אולי הערבים האחרונים של הקיץ הזה" אומרת סיגל תושבת שכונת רמבם, "אבל בשלב הזה הדבר כלל לא בא בחשבון כי מספיק שאני אפתח חלון לחצי שעה וכל הבית שלי יהיה מלא ביתושים"

עוד דווח כי היתושים השתלטו גם על הגנים הציבוריים ברחבי העיר: "זו הפכה להיות משימה בלתי אפשרית, אנחנו מגיעים להנות בגן וכל מה שאנחנו עושים זה להתעסק בנפנוף היתושים ובגירוד".

בעקבות התופעה הוצף המוקד העירוני של העירייה בתלונות תושבים. ראש העירייה רז קינסטליך כבר התייחס לתופעה וכתב בדף שלו "הקיץ כבר פה ואיתו גם היתושים שמטרידים את כולנו. אנו פועלים באופן שוטף לניטור מקורות הדגירה והדברת היתושים ומשקיעים משאבים רבים במניעת המטרד, אולם חלק מבתי הגידול נמצאים גם בתוך השטחים הפרטיים. כדי להילחם יחד במפגע היתושים החלטנו להרחיב את שירות הוואטסאפ למוקד העירוני, וכעת תוכלו לפנות אלינו גם בנושא מפגעי יתושים בהודעת וואטסאפ".

מהעירייה טרם התקבלה תגובה.