כבר חודשים ארוכים שתושבים ברחוב ההתיישבות בראשון לציון מתגוררים מול ערימת אשפה שהושלכה במקום על ידי משאיות שהיו אמורות לפנות פסולת בניין למקום מוסדר. לטענת התושבים, בעירייה מסרבים לפנות את המפגע עד שיותקנו מצלמות והעבריינים שהשליכו את הזבל יאותרו.

"הר חירייה קטן בשכונה". המגרש | צילום: באדיבות תושב השכונה

"עברתי להתגורר בשכונה לאחרונה וכבר אז הבנתי שמתחיל כאן מצב מאוד בעייתי", אומרת אור משי, "מולנו יש מגרש ריק שאין בו כרגע שום דבר, כשעל פי העירייה יש תוכניות עתידיות לבנות במקום סוג של גן שעושועים או גן ציבורי לרווחת תושבי האיזור. "הבעיה היא שהמקום כרגע עוד לא מאוכלס", היא מסבירה, "ולכן משאיות שעבדו בפרויקטים של בנייה בסביבה החליטו שאפשר לפרוק פה פסולת בניין וזבל".

לדברי תושבים ברחוב, המצב שנוצר הוא שבשטח הפתוח ישנן כמויות גדולות של פסולת בניין. "לא ברור מי היה הראשון שהתחיל להשליך שם את הפסולת שלו", אומרת משי, "אבל נכון לעכשיו נוצר מצב שממילא מלוכלך ולכן כל מי שעובר מקבל את התחושה שמדובר באתר מלוכלך ממילא ולכן לא יקרה שום דבר אם גם הוא ישליך אם את הזבל שלו. כך קיבלנו הר חירייה קטן בתוך השכונה".

לדברי התושבים הם פנו מספר פעמים בנושא לעיריית ראשון לציון והתלוננו על ערימות הזבל. "עשינו זאת מספר פעמים וקיבלנו תשובה שקודם רוצים לתפוס את העבריינים שהשליכו את הזבל ולצורך כך צריך להתקין מצלמות. בשלב זה לא התקינו מצלמות וכל עוד זה לא קורה, בעירייה לא מתכוונים לפנות את המפגע התברואתי והזבל ממשיך להיערם".

לטענת הדיירים בתקופת החורף המצב מחמיר שכן בגלל הרוחות העזות מגיעים לבתיהם ריחות לא נעימים. "בינתיים משיבים לנו שמנהלים על כך דיונים אבל לא התקבלה החלטה", מסכמת משי, "אי־אפשר לחיות ככה".

מעיריית ראשון לציון נמסר בתגובה: "הנושא מוכר ומטופל באופן אישי על ידי ראש העירייה, רז קינסטליך. מינהל שפ"ע צפוי לגדר את המקום, מינהל איכות הסביבה ינקה את השטח והחברה לביטחון תציב מצלמות וכן תגביר את הנוכחות של יחידת איכות הסביבה".

כך זה נראה בשטח: (צילום באדיבות תושב הרחוב)