מוות טראגי של צעירה כבת 20 נקבע היום (שבת) ברחוב הקוקיה בראשל"צ. זאת לאחר שטיפסה עם גבר נוסף על עמוד חשמל. מיד לאחר קבלת הדיווח הופסקה הזרמת החשמל לעמוד, אך עבור הצעירה זה היה מאוחר מדי. 

עמוד החשמל ברחוב הקוקיה | צילום: תיעוד מבצעי מד"א

האירוע החל בשעות אחר הצהריים, מעט אחרי השעה 16:30, התקבל דיווח במוקד החירום של מד"א על גבר ואישה כבני 20 שטיפסו לגובה רב על עמוד חשמל בעיר.

כאשר כוחות החירום הגיעו למקום התברר שהאישה כבר מחוסרת הכרה. בתיאום עם חברת החשמל נותק הזרם לעמוד. את פעולת החילוץ ביצעו צוותים מתחנת כיבוי אש ראשל"צ, כאשר החשד היה שמדובר בניסיון התאבדות.

לאחר ניתוק החשמל החלו מבצע הורדת השניים מהעמוד. הצעירה חולצה מעמוד החשמל כשהיא מחוסרת הכרה, מצבה היה קשה, ומותה נקבע במקום. הגבר הורד מהעמוד ללא פגע, ולא נזקק לטיפול רפואי. 

חובש רפואת חירום במד"א, שחר חזקלביץ, ופראמדיק מד"א, שמוליק גלבשטיין, מספרים: "כשהגענו לרחוב ראינו גבר ואישה לכודים בתוך עמוד חשמל בגובה רב כשהאישה מחוסרת הכרה. יצרנו קשר עם חברת החשמל על מנת לנתק את זרם החשמל בעמוד וכוחות הכיבוי שטיפסו על העמוד הורידו את שני הנפגעים. האישה הייתה ללא סימני חיים עם סימני התחשמלות ולא נותר לנו לקבוע את מותה. הגבר נבדק במקום ולא נזקק לטיפול רפואי".

זירת האירוע בראשל"צ | צילום: תיעוד מבצעי מד"א

דניאל טוביאנה חובש ב'איחוד הצלה', מוסיף: "יחד עם חובשים נוספים הגענו למקום והתיירת כבת 20 היתה על עמוד החשמל ללא רוח חיים כתוצאה מהתחשמלות. צוותי חוס"ן היחידה לעזרה ראשונה נפשית פעלו במקום עקב אופי ונסיבות האירוע".