לא אחת נמצאים עובדי החברה לביטחון וסדר ציבורי חשופים לקללות ואיומים מצדם של תושבים זועמים שנרשם להם קנס.

משרדי החברה לביטחון | צילום: אבי מועלם

במקרים קיצוניים הם אף נתקלים בפקחים, שבמסגרת עבודתם פוגשים תושבים פנים מול פנים, חלקם נוקטים באלימות פיזית שעלולה להגיע לכדי סכנת חיים, כפי שכמעט קרה במשרדי החברה לביטחון ברחוב ז'בוטינסקי בראשון לציון.

המקרה המדובר אירע לפני כשלושה שבועות, מעט אחרי השעה שבע בבוקר. תושב העיר, בשנות ה־40 לחייו, הגיע למקום כדי להתעמת עם אחד העובדים על אירוע מהעבר. יש לציין כי הנאשם נמצא בימים אלה תחת כתבי אישום נוספים ואמור לשהות במעצר בית מלא בפיקוחה ואחריותה של אמו.

על אף מעצר הבית ולמרות שאסור לו לצאת ללא אישור, הוא יצא החוצה, נכנס לרכבו, הגיע למשרדי החברה לביטחון והחל בחיפוש אחר עובד החברה שלא היה במקום באותה העת.

בשלב זה הבחין הגבר בעובד אחר שגם אותו הוא מכיר שנים רבות ודרש ממנו לדעת היכן נמצא הפקח שאותו הוא מחפש. כאשר התשובה לא הגיעה, כך על פי כתב האישום, הצמיד הגבר את העובד לקיר, שלף סכין ותוך איומים כי יחתוך לעובד את הפנים דרש שוב לדעת היכן נמצא הפקח שאותו הוא מחפש.

בעקבות התקרית האלימה הוזעקה משטרה ועצרה את הגבר. לאחר החקירה הפעם, הוא כבר לא שוחרר למעצר בית, ובשבוע שעבר הוגש כתב אישום נוסף נגדו בגין איומים והפרת מעצר בית.