לפני כעשרה חודשים קיבל אייל עזרא מראשון לציון דוח תנועה. בעקבות כך הוא החליט לצלם סרטון שבו הראה כי לא היתה סיבה לרשום לו דוח, אלא שאת התיעוד הוא מתקשה להעביר לחברה לביטחון. הסיבה: האתר לערעורים אינו ערוך טכנית לקבל סרטונים.

הרכב החונה. חניה שמצדיקה דוח? צילום: החברה לביטחון

"זה מתסכל שבשנת 2019 אני לא יכול להעביר סרטון פשוט ובגלל זה אני אצטרך להיגרר עכשיו בבתי משפט", אמר עזרא. "מצופה היה שמערערים יוכלו להגיש את החומרים בקלות וכך לחסוך טרחה וזמן לכולם".

המקרה המדובר אירע לפני כעשרה חודשים. "ביום שישי בערב, הגעתי לחניון מספר 18 ברחוב מבצע קדש בעיר", סיפר עזרא.

"החניתי את רכבי במקום שמותר לחנות בו, הרכב לא סיכן את התנועה ולא היווה גורם מפריע להולכי רגל. כשחזרתי לחניון, ראיתי דוח מונח על השמשה הקדמית של הרכב. עיינתי בפרטי הדוח וסיבת הדוח היתה ש'הרכב מהווה סכנה ומעכב את התנועה'".

לטענת עזרא, כשהוא החנה את רכבו לא היה לידו אף רכב אחר ודווקא מי שהגיע אחריו חנה באופן שיכול להתפרש כבעייתי ולכן הוא זה שאמור לקבל את הדוח.

"פניתי לחברה לביטחון וניידת פיקוח הגיעה למקום והצליחה לעבור בקלות במרווח בין הרכבים, כך שהצלחתי להוכיח שהטענה שלהם בדבר הפרעה אינה נכונה. את כל זה צילמתי בווידיאו כדי להוכיח להם, אבל לצערי אין שום אפשרות להעביר להם את הסרטון".

לדברי עזרא, הוא פנה לחברה לביטחון והודיע שיש בידיו סרטוני וידיאו שמוכיחים כי לא בוצעה שום עבירה, תוך שהוא מדגיש שניידת של החברה שהגיעה למקום בזמן אמת עברה בלא כל בעיה.

"המתנתי שיחזרו אלי עם בקשה לקבל את החומרים, אבל הם מצדם השיבו לי באופן לא ברור שהם בדקו את הכל בעיון והדוח עדיין בתוקף. עכשיו אני שואל, איך בחנו את כל החומרים אם בכלל לא שלחתי להם? זה מתסכל שאני נגרר עכשיו לבית משפט. זה סתם לשרוף זמן כי הם לא יכולים בכלל לקבל סרטונים אליהם למייל או לתיבת התלונות באתר".

מהעירייה נמסר בתגובה: "בעת הגשת ערעור בטופס המקוון, ניתן להעלות קבצים. אם מדובר בסרטונים 'כבדים' מבחינת משקל, ניתן להעבירם במייל או בדיסק נייד.

"לכל נציג בקבלת הקהל של החברה לביטחון ולממונה פניות הציבור. באשר למהות העבירה, התמונות המצורפות מדברות בעד עצמן. הפקח סבר כי הפונה החנה את רכבו באופן שיש בו כדי להפריע ולסכן או לעכב את התנועה או את העוברים בדרך ועל כן נרשם הדוח".