תושבת ראשון לציון, בתחילת שנות השבעים לחייה, החליטה שאף פעם לא מאוחר מדי לשפר את השליטה בשפה האנגלית - ונרשמה לקורס שנועד לסייע לה בכך. עכשיו היא תובעת את ביה"ס בטענה שהיא עדיין לא יודעת את השפה.

הבטיחו שליטה באנגלית תוך חצי שנה וכלום לא קרה | המחשה: ShutterStock

בכתב התביעה שהגישה האישה היא מספרת כי לאחרונה פרשה לגמלאות, וכי התפנה לה זמן רב שאותו ביקשה לנצל לטובת טיול בעולם וכדי להיחשף לתרבויות אחרות. לשם כך, וכדי שתוכל לתקשר עם אנשים שונים, החליטה לשפר את שליטתה באנגלית.

לטענתה, כך בכתב התביעה, בעת שנרשמה הובטח לה כי בתוך חצי שנה השפה האנגלית תהיה שגורה היטב בפיה. כבר בשיעור הראשון, טוענת האישה, הבינה שטעתה.

לדבריה, השיעור לא היה מאורגן, המדריך לא ידע מה עליו לעשות ואף טען כי לא בטוח שימשיך ללמד אותם בשיעורים הבאים. ואכן, במהלך הקורס התחלפו כמה מדריכים ולא הייתה חפיפה בחומר שהם לימדו - כך שתהליך הלימוד נעדר רצף והמשכיות.

עוד לדברי התובעת, במהלך השיעורים התברר כי אחד המדריכים לא שלט בחומר ולימד כללי דקדוק מועטים מדי, כך שלאחר מכן נדרש שיעור שלם כדי לתקן את מה שקולקל לכאורה.

כעת, חצי שנה לאחר הקורס, טוענת התובעת כי שליטתה באנגלית נותרה חלשה כפי שהיתה וכי היא לא מרגישה שהתקדמה.

מה שהכעיס אותה בעיקר היה, כך לדבריה, שכאשר העלתה טענות בפני האחראים היא נענתה על ידם שכנראה שאין לה יכולות נדרשות ללמידת שפה זרה וכי עליה לגשת לאבחון, שכן יתכן שקשייה נובעים מהפרעות קשב וריכוז.

בעקבות כל אלה הגישה האישה תביעה נגד החברה בסך 6,000 שקל, בגין החזר הוצאות ועגמת נפש.