תושבים המתגוררים ברחוב מיכאל לוין בראשון לציון טוענים כי לאחרונה העירייה החליטה לצבוע את המדרכות בשכונה בצבעי אדום־לבן, מה שגרם להחרפה במצוקת החניה הקיימת ברחוב ממילא. "העירייה עשתה לנו בעיות, אבל לא חשבה בכלל איך לספק פתרון", אומר בכעס אחד התושבים.

מצוקה גדולה | המחשה: נמרוד גליקמן

למי שלא מכיר, רחוב מיכאל לוין הוא זה שממנו יוצא הכביש החדש מראשון לציון לכיוון בית דגן וממנו מתחבר לכביש שמוביל לבית חולים 'אסף הרופא'.

מדובר ברחוב ותיק מאוד בשכונת גני ראשון, שהוקמה לפני קרוב ל־40 שנה. אלא שבמהלך השנים עבר האיזור כולו פרויקטים שונים של התחדשות שבעקבותיהם נבנו בניינים נוספים, ומספר התושבים הלך וגדל.

"כשבנו את הבניינים בעבר, לפני כמעט 40 שנה, לא בנו חניות פרטיות לכל תושבי הבניינים מתוך מחשבה שיש מספיק מקום ואין כל כך הרבה רכבים", מסביר אחד התושבים המתגוררים במקום.

"החניות היו יחסית זמינות ואנשים חנו ברחוב בלי שום בעיה. אלא שלאחרונה, בין לילה, צבעו את המדרכות באדום־לבן ללא כל התראה מוקדמת או הודעה לדיירים. כתוצאה מכך נוצרה מצוקת חניה קשה ואנשים נאלצים להחנות את הרכב שלהם רחוק".

התושבים טוענים כי רק בשבוע האחרון הוצב תמרור במקום ובו העירייה מודיעה שחניה באדום־לבן אסורה במהלך השבוע אך מותרת בימי שישי ושבת. "מה יעזור לנו לחנות בסוף השבוע כשבשאר השבוע אי־אפשר?", אומר תושב נוסף ברחוב. "העירייה לקחה לנו את החניות אבל לא מספקת לנו פתרון. יש דיירים שברשותם חניה בבניין, אבל גם הם בבעיה כי אורחים שמגיעים אליהם לא יכולים לחנות וזה מתסכל עד כדי כך שלא נעים להזמין. אנחנו מצפים מהעירייה שתמצא לכך פתרון כי המצב כמו שהוא כרגע לא יכול להימשך".

מעיריית ראשון לציון נמסר בתגובה: "מדובר בסימון זמני לצורך עבודות חברת החשמל. בעוד מספר ימים ישוב המצב לקדמותו".