עץ אשוח בירושלים. צילום: לירן תמרי

סערה חדשה: יוצאי מדינות חבר העמים המתגוררים בראשון לציון דורשים מהעירייה ללכת לקראתם וכמו שקידמו את מצעד הגאווה, כך הם מבקשים שיוצב עץ אשוח במרכז העיר בחגיגות הנוביגוד. "ראוי שיכבדו את דעתנו בדיוק כפי שמכבדים את אלו שרוצים לציין נטייה מינית", נכתב במכתב שנשלח לעירייה.

במהלך השנה האחרונה דרשו מספר עולים ממדינות ברית המועצות שעיריית ראשון לציון תציב עץ אשוח גדול לציון חג הנוביגוד אותו הם מציינים מדי שנה כפי שכלל העולים עושים.

בעקבות כך החל ויכוח סוער ברשתות החברתיות במסגרתו מחו רבים כנגד הבקשה וטענו כי עץ האשוח הינו סמל נוצרי ואסור שיוצב במרכזה של עיר יהודית.

בסופו של דבר דחתה העירייה את הדרישה והנושא ירד מסדר היום. כעת מבקשים העולים שוב שהנושא יעלה על הפרק, כפי שמכבדים את חברי הקהילה הגאה וכפי שהפיקה העירייה מצעד ביום שישי האחרון.

במכתב ששלח הפעיל החברתי ואחד ממעורבים בין העולים בעיר, ולד קפוסטין, הוא כותב: "כבר כמה שנים מקיימים מצעד הגאווה,מאפשרים אירועי תרבות בשבת ועוד ולכן עליי שוב לפנות אליך בסוגיה הצבת עץ אשוח בראשון לציון.

"כאשר העירייה מקדמת נושאי שוויון זכויות שלחלק המשמעותי של התושבים או קהילות כאלה או אחרות, גם בנושא של הצבת עץ אשוח בעיר, העירייה צריכה להתחשב. מדובר בחלק די משמעותי של תושבי העיר שבעד הדבר ואין ספק שהוא ראוי שיכבדו את רצונו בדיוק באותה מידה כמו שמכבדים את אותם אלה שרוצים לעשות קניות בשבת. או לציין את הנטייה המינית שלהם ולא תיצור עצם התנגדותה לכך סוג של אפליה".

מהעירייה טרם התקבלה תגובה.