הפגנה מול בית ראש העירייה | צילום: שי יחזקאל

התחבורה הציבורית שהחלה לפעול בשבת במספר ערים בגוש דן, ביוזמת עיריית תל אביב, עוררה מחאה בקרב תושבים בראשון לציון הדורשים מראש העירייה, רז קינסטליך, לצרף גם את ראשון לציון למיזם.  

עשרות פעילי "ראשון חופשית" הפגינו בערב שישי האחרון מול ביתו של ראש העירייה רז קינסטליך בדרישה להפעלת תחבורה ציבורית בשבת בראשל"צ.

המפגינים מחו על כך שעיריות רבות ברחבי הארץ (ת"א, גבעתיים, רמה"ש, קריית אונו ועוד) כבר מפעילות תחבורה ציבורית בשבת, ואילו עיריית ראשל"צ, העיר הרביעית בגודלה בארץ, בוחרת "להפקיר", כפי שכינו זאת, את תושביה חסרי הרכב בסופי השבוע, ואף לסכן את הצעירים היוצאים לבלות ונאלצים לנהוג בחזרה לאחר הבילוי. המפגינים דרשו מראש העירייה להצטרף למיזם התחבורה הציבורית בשבת.

יש לציין כי בראשון לציון החל לפעול מיזם תחבורה ציבורית בשבת כבר לפני שנתיים כאשר חבר המועצה, עידן מזרחי, הפעיל אוטובוסים במהלך חודשי הקיץ אל מרכזי הבילוי וחוף הים.

בשנתיים האחרונות ניסה סגן ראש העירייה, מקסים בביצקי, להחיות אותה מחדש. אך בעירייה טוענים כי בשלב זה אין להם כוונה להצטרף ליוזמת התחבורה הציבורית בשבת, שהחלה לפעול ברחבי גוש דן, מאחר ואין חיבור של התחבורה לחולון ובת ים, מה שהופך את העניין מורכב יותר.

קראו גם >>>

מחאה על גלגלים: תושבי בת ים הלכו ברגל לתחנת הגבול עם יפו ועלו על האוטבוסים של שבת