תושבים בשכונת רביבים בעיר טענו כי חסידי חב"ד גורמים לרעש בלתי פוסק במהלך סופי השבוע, בדמות תהלוכות וקריאות פסוקים.

"אירוע שחוזר על עצמו". הפגנת חרדים, צילום המחשה: אוהד צויגנברג

לדברי אחד מתושבי השכונה עשרות אנשים צועקים בכל שישי ושבת ומפרים את השקט. בשבוע שעבר הוזמנו שוטרים כדי לפזר את ההתקהלות בשכונה, לאחר שאחד מהתושבים התלונן לאחר שלא יכול היה לשאת עוד את הרעש.

"זה אירוע שחוזר על עצמו תקופה ארוכה בכל שישי בערב ושבת בצהריים", סיפר מיכאל ניימן, תושב שכונת רביבים. "מדובר בתופעה של כ-40 חרדים עם דגלים צהובים ועליהם כתוב 'משיח', וזה נראה כמו הפגנה גדולה.

"הם עוברים ממקום למקום, אוספים עוד אנשים שיצטרפו אליהם, גם ילדים, ומבקשים מהם לחזור אחרי פסוקים שהם מקריאים בקול וכולם חוזרים אחריהם. זה מפריע לשקט של השכונה. אנשים רוצים לשבת לארוחת שישי או לנוח בשבת ופתאום עשרות אנשים צועקים בקולי קולות כאילו קרה משהו וזה מטריד. גם אם סוגרים את החלונות הרעש בלתי נסבל וזה מעיר אנשים.

"אותי זה העיר בשבתות וגם ביום שישי האחרון. אחרי שהרעש כבר היה מוגזם התקשרתי למשטרה וסיפרתי להם על המטרד הזה, ובאמת הגיעה ניידת ופיזרה את ההתאספות שלהם".

מצעירי אגדות חב"ד, הזרוע המרכזית של חב"ד בישראל, נמסר בתגובה: "איננו משתתפים בקרקס התקשורתי הזה. אנו יכולים רק להבטיח כי כפי שחב"ד עושה כבר למעלה מ-200 שנה ב-100 מדינות שונות בעולם, שאנו נמשיך לחבר יהודים ליהדותם ולהציע בנועם ובאהבה יהדות מכילה ואוהבת".