תושבת העיר תובעת רופא עיניים בטענה כי ניתוח שעברה לתיקון הראייה השתבש וגרם לה לפזילה. בתביעה, שהוגשה השבוע באמצעות עו"ד עמיקם חרל"פ ועו"ד דור לוי, לבית משפט השלום בעיר, נטען כי האישה הגיעה למרפאתו של הרופא לשם ייעוץ בלבד לגבי התאמתה לניתוח הסרת משקפיים בלייזר.

לאירוע המשפחתי התובעת כבר לא הגיעה | המחשה: ShutterStock

לפי כתב התביעה, על אף שהגיעה לייעוץ בלבד, הרופא יחד עם סייעתו האיצו בתובעת לבצע את ההליך עוד באותו היום שבו הגיעה לייעוץ.

בתביעה טוענת האישה כי לנוכח העובדה שעברה את הניתוח באותו היום, היא חוששת שלא בוצעו מלוא הבדיקות וההכנות המתאימות לניתוח, והרופא לא הבחין שלתובעת מצב קודם של פזילה מילדות, וכן עין עצלה, וזאת על אף שהצהירה על כך בטפסי הקבלה שמילאה.

האישה טוענת שהרופא היה נמהר ונחפז לנתחה, ולא זו בלבד כי כשל בשיפור מצבה באמצעות הניתוח, אלא גרם לה נזק חמור לצמיתות.

האישה טוענת בתביעתה כי באותו היום היה לה אירוע משפחתי, ובמרפאה השתמשו בכך כדי לפתות אותה לעבור את הניתוח ולהגיע לאותו אירוע בלי משקפיים, וכי אף הוצעה לה כוס יין להרגעתה. בשל מצבה הרפואי לאחר הניתוח, התובעת נאלצה להיעדר מהאירוע המשפחתי.

עוד היא טוענת כי רק לאחר מעשה הרופא הבין כי ישנה בעיה, והפנה אותה לייעוץ מקצועי אצל מומחים לפזילה, שם נתגלה כי אסור היה לה לעבור ניתוח מהסוג שעברה.

"החוכמה במקרה זה הגיעה רק בדיעבד. הנזק, תוצאת ההתרשלות, הותיר את האישה עם פזילה חמורה, אשר מזכה בנכות רפואית שהוערכה על ידי רופא מומחה בשיעור של 15% נכות צמיתה", נטען בתביעה. "הנכות האמורה מקשה על התובעת בחיי היומיום ומלווה בסבל וכאב ניכרים וכן עוגמת נפש רבה".

בכתב התביעה נטען כי התובעת איבדה כמעט לחלוטין את היכולת לקרוא, פזילתה שתוקנה בילדותה הוחמרה וכיום היא סובלת מכאבי ראש, כפל ראייה, טשטוש, הופעת כתמים שחורים, היעדר תפקוד ללא משקפיים, קושי בנהיגה, עיניים אדומות ודומעות, ורגישות יתר לסינוור מאור. האישה תובעת פיצוי של מאות אלפי שקלים בגין נזקים אלה.