המחשה: shutterstock

הורי תלמידי כיתה ג' בבית הספר 'חופית' טוענים שזמן רב ילדיהם לומדים ללא מורה קבועה, זאת לאחר שהמחנכת יצאה לחופשת לידה. לטענת ההורים, נקודת השיא השלילי הייתה כאשר התברר להם שמי שלימד את ילדיהם לאחרונה היה מלווה של תלמיד שאין לו כל הכשרה חינוכית. לאור זאת החליטו ההורים על צעד מחאה: לא לשלוח את ילדיהם לביה"ס.

"המורה הקבועה יצאה לפני מספר חודשים לשמירת היריון" מספרת אם לאחד התלמידים בכיתה ומסבירה: "מאז לא מצאו מישהו קבועה אלא הביאו כל פעם מורה מתחלפת, ולילדים אין שום סמכות מולם. הילדים רואים טלוויזיה במקום ללמוד. ההתנהגות הלכה והתדרדרה כי אין סמכות בכיתה".

ההורים טוענים שפגישה עם המנהלת לא העלתה פתרון, ובימים האחרונים הגיע המצב לנקודת שבירה. "לאחד הילדים בכיתה יש מלווה צמוד, ולאחרונה נודע לו שאותו מלווה, שאין לו הכשרה חינוכית, היה זה שלימד את הילדים בכיתה", מספר אחד ההורים ומוסיף: "הילד שלי סיפר לי שהוא עושה את זה בדרך של צעקות והוא מפחיד אותם. אחרי כל זה אין לנו יותר מה לעשות חוץ מלהעביר מסר בדרך של השבתה, ולכן החלטנו לא לשלוח את הילדים שלנו לבית הספר".

רוני עקירב, יו"ר ועד ההורים העירוני, בתגובה: "בהחלט מובנת לי מצוקת הורי הכתה אשר הובילה אותם לצעד קיצוני כזה. יחד עם זאת ידוע לי שישנה בעיה קשה של מחסור במורים מחליפים ביחוד באמצע השנה. על כן אני קורא למפקחת בית הספר להתערב מיידית, ולפתור את הבעייה על מנת שילדי הכיתה יזכו לשעות לימודים כפי שמגיע להם. הטענות לגביי המלווה יבדקו"

ממחוז מרכז במשרד החינוך נמסר כי "מנהלת בית הספר פועלת באופן אינטנסיבי על מנת שלכיתה תהיה מחנכת מתאימה וקבועה. לכיתה נבנתה תכנית ליווי ממוקדת וניתנו משאבים על מנת לאפשר למידה מיטבית ומקדמת. מנהלת ומפקחת ביה"ס נמצאות בשיח רציף עם הורי הכיתה".