לפני כשבועיים, בעת שהיתה בדרכה למקום עבודתה, נפגעה רעות מור מראשון לציון על ידי רכב חולף שנמלט. לטענתה, מאז התאונה היא מנסה לקבל לידיה את צילומי הרכב שפגע בה אך נתקלת בקירות אטומים. "העירייה מתהדרת בכך שיש לה מצלמות בכל מקום, כולל בזירת התאונה", היא אומרת השבוע בכעס, "אז איך זה שמסרבים לעזור לי?".

שילוט על המצלמות | צילום: אבי מועלם

האם כל המקומות הציבוריים מצולמים? מהמקרה של מור עולה כי כלל לא בטוח. "ביום ראשון שעבר חציתי במעבר חציה ליד תחנת משה דיין", משחזרת מור. "פתאום רכב בצבע לבן נכנס בי. הנהג אפילו לא עצר אלא ברח במהירות מהמקום".

כתוצאה מהפגיעה נגרמו למור חבלות והיא פונתה למוקד לרפואה דחופה של מכבי, "היה לי מזל גדול כי ברגע האחרון זזתי ונמנעה פציעה קשה יותר", היא אומרת "אבל מאז אני סובלת מכאבים".

לאירוע היו עדי ראייה אמנם, אך בגלל המהירות שבה הכל התרחש, אף אחד לא הצליח לצלם את הרכב הפוגע או לקלוט את לוחית הרישוי שלו. "אחרי שקיבלתי טיפול הגשתי תלונה במשטרת ראשון לציון", מוסיפה מור.

"השוטרים שם נתנו לי למלא טופס ואחרי המתנה העבירו את הטיפול למשטרת רחובות, אלא ששם אמרו לי שמי שיכול לעזור זו העירייה". מספרת מור וממשיכה, "הלכתי לעירייה ואמרו לי שמטעמי צנעת הפרט אי־אפשר לחשוף בפני את הצילומים. ביקשתי  שהם רק יעבירו אליי את מספר הרכב". 

לדברי מור כעבור מספר ימים נאמר לי שהמקום כלל לא מצולם. "זה הזוי כי באתר האינטרנט העירוני כתוב במפורש שהמקום הזה מכוסה על ידי מצלמות". 

מהעירייה נמסר: "אנו גאים בפרויקט 'מבט ראשוני' המאפשר מאות זוגות עיניים נוספות על המתרחש בעיר ומסייע להגברת תחושת הביטחון. הוסבר לפונה כי המצלמות המערביות ביותר בשדרות משה דיין ממוקמות סמוך לתחנת הרכבת. ובכל זאת, לבקשתה הועבר פרק הזמן המצולם מהמצלמה המערבית ביותר, שבו לא אותר דבר".