הפוסט שעורר תרעומת | צילום מסך: עמוד הפייסבוק הרשמי של קינסטליך

"שבת משפחתית בקטיף תותים". זו הכותרת שניתנה בעמוד הפייסבוק הרשמי של ראש עיריית ראשון לציון, רז קינסטליך, מעל תמונה שבה הוא נראה עם משפחתו בזמן בילוי תמים בשבת. 

למרות שמדובר בתמונה שנועדה לצבוע את הדף הרשמי באופיו ומשפחתו של ראש העירייה, היא הפכה תוך זמן קצר לתחמושת בידיהם של תושבים ופעילים למען תחבורה ציבורית בשבת. 

זמן קצר לאחר הפרסום הועלתה התמונה בעמוד 'ישראל חופשית' יחד עם הפוסט: "ראש העירייה מתנגד להפעלת תחבורה ציבורית בסופי שבוע בראשון לציון. יש לו רכב במימון ציבורי שהוא יכול לטייל איתו בארץ, אז מה בכלל אכפת לו מהתושבים שאין להם רכב או יכולת לנהוג? אנחנו נחפש את נבחרי הציבור שלנו בכנסת ובעיריות בכל מקום שיהיו בו בשבת ונזכיר להם שאלוהים רואה הכל, וגם אנחנו, אז שלא יעבדו עלינו. קינסטליך פועל נגד תחבורה ציבורית בעיר, אבל נוסע בעצמו בשבת, זו צביעות ואנחנו נגיב". 

הרקע למחאה הוא תחילת הפעלת מיזם 'נעים בסופ"ש' שיזמה עיריית תל אביב וערים נוספות כבר הצטרפו אליה. במסגרת המיזם מופעלת תחבורה ציבורית חינמית ברחבי גוש דן, אך ראשון לציון אינה נמנית על הערים המשתתפות במיזם, מה שגרם לביקורת והפגנות מול ביתו של קינסטליך.

יש לציין כי לאחרונה החלו בעירייה לבחון שוב את נושא התחבורה הציבורית, אך באופן שלא ידרוש תמיכת העירייה.

תגובת ראש העירייה תתפרסם כשתתקבל.