עד לאחרונה נהגו תושבי רמת אליהו, שרבים מהם משתמשים בקביעות בתחבורה הציבורית, לנסוע בקו 10 של אגד. הקו היה עובר בתדירות גבוהה וחיבר בין השכונה לתחנה המרכזית ולקניון הזהב. 

תחנת אוטובוס ברמת אליהו | צילום: בנצ'יעלם בללין

ברפורמה האחרונה בוטל קו 10. "הורידו את הקו אבל לא סיפקו קו חלופי", מספר תושב השכונה, מראשט סלילך, ומדגיש: "תושבי רמת אליהו זקוקים יותר מכולם לתחבורה ציבורית כי רבים מתושבי המקום לא יכולים להרשות לעצמם להחזיק רכב פרטי".

לדברי התושבים לאחר הביטול נותר בשכונה רק קו 11, והוא הפך לעמוס במיוחד. "אנשים עולים רק בתחנות הראשונות. אלה שממתינים בתחנות האחרונות לא יכולים לעלות כי הנהג אפילו לא עוצר מרוב שהאוטובוס עמוס", טוען סלילך. 

טענה נוספת של תושבי השכונה היא התנאים הקשים בתחנת האוטובוס בשכונה. "אין זכוכית, אין הגנה, ובמזג האוויר החורפי זה בלתי אפשרי לעמוד שם. אמהות עם ילדים נאבקות ברוח, וגם אנשים מבוגרים סובלים מזה", אומר התושב ואת התמונות תוכלו לראות בעצמכם בסרטון שצולם השבוע ברמת אליהו:

תושבי השכונה לא מתכוונים לשתוק עוד, ולאחר שלדבריהם פניותיהם לחברת 'אגד' לא נענו, הם מתכננים צעדי מחאה. "ב-29.1 אנחנו נעמוד בכניסה לתחנה המרכזית ולא ניתן לאף אוטובוס לצאת. שום רכב לא ייצא משם עד שחברת 'אגד' והמנכ"ל בכבודו ובעצמו יישב איתנו וייתן לנו מענה. אף אחד לא יגיע ליעד שלו בתחבורה הציבורית עד שגם אנחנו נהנה ממנה", אומרים מארגני המחאה. 

תגובת 'אגד' תתפרסם כשתתקבל.