עילאי אברג'יל בת ה־20 מראשון לציון ביקשה לרכוש לעצמה גור כלבים יוקרתי מסוג פומרניאן ואיתרה מוכר של סוג הכלב המדובר דרך הפייסבוק. אלא שלטענתה היא גילתה שמדובר בנוכל שמכר לה גור חולה שמת תוך ימים ספורים ומאז נעלמו עקבותיו. "המחיר ששילמתי הוא גבוה מאוד", היא אומרת בעצב, "אבל המחיר הרגשי לא פחות גבוה".

הגור. הוצאה של יותר מ־12 אלף שקל

הכל התחיל כשאברג'יל התעניינה ברכישת גור כלבים נוסף. "יש לי כבר גור אחד בבית ואני מאוד אוהבת אותם. הרכישה הקודמת גם היתה דרך מישהי שלא הכרתי, אבל הכל עבר חלק ולכן בשום שלב לא חשדתי.

"הגעתי למישהו שראיתי פרסומים שלו בכמה קבוצות ושלחתי לו הודעה. כתבתי לו שאני מעוניינת בגור כלבים לבן וביקשתי ממנו שישלח לי תמונות והוא כתב לי בחזרה שהגור מגזע פומרניאן, מחוסן ויש לו תעודות לכל מה שצריך. כשרציתי לתאם הגעה כדי להגיע ולראות הוא סירב ואמר שהוא יבוא אלי לראשון לציון".

השניים סיכמו שאברג'יל תשלם 8,000 שקל עבור גור הכלבים. "אחרי שגייסתי את הכסף תיאמתי איתו, כך שלמחרת הוא כבר התייצב אצלי עם הגור. בהתחלה הגור היה חצי רדום, אבל הנחתי שזה קשור לנסיעה הארוכה שהוא עבר ואולי גם קשור לאוכל שלא מתאים לו. למחרת קניתי לו אוכל שטוב יותר עבורו ובשום שלב לא חשבתי שיש בעיה רפואית. פתאום הוא התחיל להקיא ולשלשל".

אברג'יל מיהרה עם הכלב החדש לווטרינרית שערכה לו בדיקות דם. אחרי סדרת בדיקות התברר שמצבו לא טוב ואחרי כמה ימים הגור מת.

"ברור לי שמכרו לי גור חולה", היא אומרת בכעס. "ניסיתי להשיג את המוכר, אבל הוא נעלם והפסיק לענות לטלפונים. המחיר של הגור יחד עם הטיפול הרפואי הסתכם בלמעלה מ־12 אלף שקל, אבל הנזק הרגשי הוא גדול עוד יותר מהנזק הכספי", היא אומרת ומספרת שהיא מתכננת להגיש נגד המוכר תביעה משפטית ושכעת אף שכרה חוקר פרטי כדי לאתר את המוכר שנעלם.