מותה של אגדה: האצן ציון חצרוני, בן 74 מבת ים, נפצע אתמול (שני) קשה בתאונת דרכים במהלך ריצה בראשון לציון ונפטר הבוקר מפצעיו.

חצרוני ז"ל נחשב לאחד האצנים הטובים ביותר והיה אלוף ושיאן ישראל לשעבר בריצות ארוכות ב-10,000 מ' בין השנים 1972-1974 ואלוף ישראל במרוץ שדה בשנים 1969 ו-1974.

ציון חצרוני. צילום: באדיבות המשפחה

אתמול בבוקר יצא חצרוני לריצת הבוקר שלו. מביתו ברחוב קרן היסוד בבת ים, דרך הקאנטרי לכיוון מחלף משה דיין בראשון לציון. במהלך הריצה פגע בו רכב והוא נפטר בבית החולים.

ממד"א נמסר כי בשעה 05:32 התקבל דיווח במוקד מד"א במרחב איילון על הולך רגל שנפגע מרכב בשדרות משה דיין פינת לישנסקי בראשון לציון. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו אותו לבי"ח שיבא בתל השומר במצב קשה, לא יציב, עם פגיעה רב מערכתית, מורדם ומונשם. בבית החולים נפטר חצרוני מהפגיעה הקשה.

"מאתמול בערב אני לא מתפקד", מספר חברו לריצה, גילי יצחקאיין, "זכיתי להיות לצידו של ציון ב-7 השנים האחרונות ולרוץ איתו מדי בוקר כמעט. הוא פשוט שינה לי את החיים ובעקבות ההכרות שלי עמו הפכתי מחובב ריצה למקצוען".

חצרוני וחברו גילי יצחקיאן. צילום: באדיבות גילי יצחקיאן

"ציון תמיד היה יותר זהיר מכולנו ובעת הריצה הזהיר אותנו מהרכבים העוברים והשבים. אני לא מבין איך זה קרה שדווקא הוא נהרג, כנראה זה יד הגורל".

למה הכי תתגעגע?

"לריצה עמו, שהיתה החלק הכי כיף והכי טוב של היום שלי ואני לא יודע איך אתאושש כעת".

חבריו של חצרוני מעידים עליו כי הוא היה אחד האנשים הכי טובים וצנועים שהכירו. "למרות כל המדליות והגביעים להם זכה במהלך השנים, הוא נשאר אדם פשוט וזו אבדה שאין לתאר במילים".

מודעת האבל בבת ים

חצרוני ז"ל הותיר אחריו את אשתו ריבה, שלושה ילדים ונכדים. הלוויה תתקיים הערב בשעה 18:00 בבית העלמין נטעים, גן שורק.