תושב ראשון לציון הגיש בקשה לצו הרחקה כנגד שכן המתגורר עימו באותו הבניין. לטענתו, הוא מרגיש מוטרד ומאוים על ידי אותו אדם, זאת בשל סירובו להשלים עבורו מניין בעת ניחום אבלים שנערך בביתו.

צילום המחשה: shutterstock

לדברי המתלונן, לפני כחצי שנה התקיים ניחום אבלים בבניין בו הוא מתגורר. מי שישב שבעה באותה העת היה אביו של אחד מדיירי הבניין שהתאבל על מות אביו, סבו של הדייר.

במסגרת זו, התנהלו בבית שלוש תפילות, כנהוג, וזאת על מנת לאפשר לאבל לומר את תפילת הקדיש. מאחר שזרם המתפללים למקום לא היה גדול במיוחד, מצאו את עצמם בני הבית מחפשים מעת לעת אחר גברים נוספים שישלימו מניין.

לדברי הגבר, במהלך היום, רגע לפני שיצא מביתו לפגישה חשובה, פגש אותו הדייר וסיפר לו כי הם צריכים שיגיע לבית בכדי להשלים עבורם מניין לתפילת מנחה. לדבריו, מאחר שמיהר וגם מאחר שהוא מגדיר עצמו כאדם לא דתי, הוא התנצל בנימוס ואמר כי אינו יכול להיענות לבקשה.

לטענת המתלונן, אותו דייר חסם את דרכו ודרש ממנו בתוקף להצטרף אליהם אך הוא עקף אותו ועזב את המקום. למחרת שוב נפגשו השניים והפעם ביקש ממנו הדייר להגיע להשלים מניין לתפילת ערבית. גם הפעם סירב המתלונן וביקש מהשכן להניח לו.

מאז, כך הוא טוען, הדייר צועק לעברו קללות ואף מאיים שיסגור איתו חשבון בכל פעם שהם נפגשים. לדבריו, הוא חושש שהמקרה יתפתח לתקרית אלימה ושאותו דייר יממש את איומיו ויפגע בו.

בשל כל אלה הגיש הדייר בקשה לצו הרחקה מהשכן. הבקשה תיבחן על ידי בית המשפט ולאחר שיתבררו כל הפרטים תתקבל החלטה בנושא.