שלט פרסום רחב מימדים שהוצב על אחד הקירות החיצוניים בקניון הזהב עורר סערה בקרב ארגוני הנשים הארציים. בשלט נראית דוגמנית בלבוש תחתון כשהיא ארוזה בקופסת ברבי. בעיריית ראשון לציון ובאגף לקידום האישה בעירייה פנו להנהלת הקניון בדרישה להסיר את השלט הפוגעני לדבריהם, שהוצב שם יום לפני שמציינים ברחבי העולם את יום האישה הבינלאומי.

"פוגע לא רק בנשים, אלא בכולנו". השלט המדובר

מי שעבר ליד קניון הזהב בעיר לא יכול היה להתעלם מהשלט של חברת "פיקס", כשעל גביו דוגמנית בלבוש מינימאלי מוצגת כברבי.

הפרסום לא עבר בשקט אצל סגן ראש עיריית ראשון לציון ויו"ר ועדת השילוט אבי חיים, שיחד עם יועצת ראש העירייה למעמד האישה איריס כגן וארגוני הנשים שלח מכתב ובו דרישה מהנהלת הקניון להסיר את השלט.

"בעיריית ראשון לציון התקבלו תלונות בגין שילוט אשר הוצב על קירותיו החיצוניים של קניון הזהב, וגורם לפגיעה ברגשות הציבור, ובין היתר מבזה ומכפיש את הציבור הנשי", כתב חיים.

"עם קבלת התלונות התכנסה ועדת השילוט בעירייה והחליטה פה אחד כי אכן מדובר בשלט שתוכנו פרובוקטיבי ומבזה, באופן אשר יש בו לפגוע בתקנת הציבור או ברגשותיו. בהתאם לאמור, הנכם נדרשים להסיר את השילוט באופן מיידי ולא יאוחר מ-48 שעות ממועד מכתבי זה".

"כשראיתי את השלט חשתי זעזוע", אמרה כגן. "אישה בתוך קופסא מופיעה שם ומחר אפשר למכור אותה לכל מי שירצה. זה מאוד פוגעני ואני רואה שלושה צעדים קדימה מה אנשים עלולים להבין בגלל הפרסומת הזו במודע או שלא.

"תוכן מבזה". חיים, צילום: פוטו גדי

"זה עלול לעודד אלימות כנגד נשים, בעיקר אלימות מינית. אנחנו כחברה חייבים להציב קו גבול אדום ברור. המרחב הציבורי לא פרוץ וזו הדרך שבה אנחנו צריכים לגדל את הילדים שלנו. חשוב להבין שעיריית ראשון לציין חרתה על דגלה קידום שוויון ופרסומות כאלו פוגעות לא רק בנשים, אלא בכולנו".

חדווה הלר, יו"ר נעמת בראשון לציון, הוסיפה ואמרה: "עצוב שבימים אלו עוד ממשיכים להשתמש ולהחפיץ את גוף האישה בפרסומות. אנחנו דורשות להסיר את השלט באופן מיידי". מהנהלת קניון הזהב נמסר בתגובה כי השלט יוסר עוד הערב.