פקחי הסיירת הירוקה של החברה לביטחון בעיריית ראשון לציון מנעו גניבת חול משטח שמיועד לבנייה ציבורית בשכונת רקפות, תוך סיכון חייהם.

אחת המשאיות המעורבות באירוע

במהלך סיור שגרתי בשכונה זיהו הפקחים כי בשטח המיועד לבנייה ציבורית הגדר נפרצה. הפקחים הבחינו כי בתוך השטח פועלים לא פחות משלוש משאיות וטרקטור שהעמיסו חול בשווי עשרות אלפי שקלים, המיועד להקמת מבנה ציבורי.

הפקחים קראו לנהגי כלי הרכב הכבדים לעצור אולם הנהגים החלו לברוח מהמקום, תוך כדי שנהג אחת המשאיות התנגש בניידת הסיירת שחסמה לו את הדרך. במקביל, הזעיקו הפקחים שוטרים שתפסו את הנהג, עיכבו אותו לחקירה והחרימו את המשאית.

מן החברה לביטחון נמסר כי ככל הנראה מדובר בכנופייה ממזרח ירושלים המוכרת למשטרה. מנכ"ל החברה לביטחון, מוטי נחמני, ציין כי בעקבות המקרה הוחלט לתגבר את הנוכחות בשכונה הצעירה.

בחברה לביטחון הוסיפו כי הסיירת הירוקה של החברה לביטחון פועלת בעיר מזה שמונה שנים ואנשיה רגילים להתמודד עם נהגי משאיות ששופכים פסולת, בדרך כלל פסולת בניין, בשטחים פתוחים. אולם זו הפעם הראשונה שהם מצליחים לתפוס על חם גניבת חול בשכונה.

"כל נהג משאית שחושב לשפוך פסולת או לגנוב חול, שיחשוב פעמיים", אומר מנהל הסיירת הירוקה, יוגב כהן, "פקחי הסיירת עירניים ונחושים לתפוס כל פורע חוק שחושב שאיש לא רואה אותו. גניבת חול היא עבירה פלילית לכל דבר ועניין ואנו נשתמש בכל האמצעים העומדים לרשותנו על מנת למנוע מהתופעה הזו להרים ראש".