מנהג כפרות. צילום: גיל יוחנן

פעילים מקומיים מארגוני תמיכה בזכויות בעלי החיים פועלים בימים אלו נגד מנהג הכפרות בתחומי ראשון לציון. "אנחנו קוראים לעירייה לצאת בהכרזה רשמית שהיא אוסרת על מנהג הכפרות שכולל שחיטת תרנגולים ברחבי העיר", מסרו.

לאחרונה יצאה הודעה מעיריית פתח תקוה שבה היא מצהירה כי מנהג שחיטת התרנגולים לצורך כפרות אסור בהחלט בתחומי העיר. כידוע, מנהג הכפרות נעשה מדי שנה לפני יום כיפור והוא נועד להוות כפרה על החטאים.

בשנים האחרונות הפך מנהג זה לפחות ופחות נפוץ ורבים מעדיפים לבצע את המנהג על כסף ואותו לתרום לצדקה. יש לציין כי המוקדים בראשון לציון שבהם נעשה מנהג זה על תרנגולים הם מעטים ביותר ומי שמעוניין למצוא זאת יוכל לחפש בסמוך לבתי העלמין, כפי שמספרת יפעת ממוקה מארגון "ראשון אוהבת חיות".

"בראשון לציון יש נקודות מעטות ובודדות הסמוכות לבתי הקברות ששם עורכים את מנהג הכפרות על תרנגולים. היו גם מקרים בשנים קודמות שהגיעו באופן פיראטי מכפר חב"ד ועשו את זה מאחורי בית העלמין הצבאי. לשמחתי בשנה שעברה הם לא הגיעו לעיר זאת אחרי שפעמים קודמות קיבלנו מידע מוקדם וטרפדנו להם את כל הפעילות שלהם. עדיין, למרבה הצער, המנהג הזה נשאר בתחומי כפר חב"ד ושם מרחשת ממש שואה עבור התרנגולות שנשחטות עבור מנהג הכפרות", היא אומרת בכאב.

כעת ממוקה וחבריה לארגוני בעלי החיים פונים לעירייה ומבקשים את עזרתה, "בשנה שעברה שוחחנו עם דב צור, ראש העירייה דאז, והוא לא ממש שיתף פעולה. אנחנו מבקשים מראש העירייה רז קינסטליך שיוציא הודעה פומבית שקוראת לכולם להימנע מהמנהג ושהוא אוסר לבצע זאת בשטחי העיר ראשון לציון. המנהג הזה יכול להיעשות על כסף ולא צריך לעשות אותו בשחיטת תרנגולים. אפשר לציין לחיוב שקינסטליך שבניגוד לדב צור הוא מאוד אוהב בעלי חיים ועשה רבות למענן ולכן אנחנו חושבים שאפשר לסמוך עליו".

טרם נמסרה תגובה מעיריית ראשון לציון.