פעילים שעבדו בבחירות עבור המטה של ראש עיריית ראשל"צ לשעבר, דב צור, מאיימים להגיש תביעה ייצוגית לאחר שלטענתם הובטח להם תשלום גבוה יותר מזה ששולם להם בפועל. מנגד טוען צור כי לפעילים שולם בדיוק מה שהובטח, סכום גבוה מזה ששולם לפעילי מועמדים אחרים.

דב צור ברגעי ההצבעה | צילום: אבי מועלם

"הגענו להדרכה לפני הבחירות, ושם הוסבר לנו מה אופי התפקיד, ומה נדרש מאיתנו" מספר עומרי בן לולו, אחד הפעילים במטה צור. "בהדרכה הזו כמעט ולא דיברו על השכר, כשהסיבה שההיענות הגדולה לעבודה הייתה הבטחה שמדובר בתשלום של 50 שקלים לשעת עבודה. האחראי עלינו שב והבטיח שזה הסכום, אבל חזר ואמר שהדבר הכי חשוב זה הניצחון של צור". 

לפני חודש וחצי קיבלו כל הפעילים שכר עבור עבודתם ביום הבחירות. להפתעתם גילו שכולם קיבלו המחאה שעליה כתוב סכום זה של 278 שקלים, למרות שכל אחד מהם עבד מספר שונה של שעות. 

"האחראי עלינו אמר שבסוף שילמו 46 שקלים לשעה פחות 25 אחוז מס, וניסה להסביר למה בסוף יצא סכום של 278 שקלים", ממשיך בן לולו, ומוסיף: "הוא גם אמר שזה מחושב כך שתחילת העבודה הייתה 14:00 בצהריים וסיומה ב-22:00 בלילה. למרות שהתחלנו לעבוד שעתיים לפני כן". האחראי על העובדים סירב להגיב לטענות הללו. 

בן לולו מספר שהחל לפעול לקראת תביעה ייצוגית. "כרגע אין התארגנות של כל העובדים, ולכן אנחנו מנסים לארגן את כולם, אחרת אני לא רואה איך אנשים יקבלו את מה שמגיע להם". 

דב צור מסר בתגובה: "אנחנו לא מכירים את ההבטחה הזו. אנחנו מקבלים מהמדינה 283 שקלים על היום השני עבור כל עובד, והחלטנו להוסיף עוד מאה שקלים לסכום כי חשבנו שזה נמוך. מזה מורידים את המס, וזה הכל. חד משמעית זה מה ששילמנו לכל האנשים. הטענות האלה הן לא טענות זרות לי, הגיעו אלינו אנשים שאמרו שהובטח להם יותר, אבל יש הוראה ברורה לכולם שזה התשלום שאנחנו משלמים. אנחנו סוכנים רק של התשלום הזה, שמגיע ממשרד הפנים".